Kayserispor'dan 'kural hatası' başvurusu

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde Fenerbahçe'ye penaltı atışları sonrası elenen Kayserispor'un, Türkiye Futbol Federasyonu'na kural hatası itirazında bulunmaya hazırlandığı iddia edildi

Kayserispor'dan 'kural hatası' başvurusu
Kayserispor-Fenerbahçe maçında verdiği ve vermediği kararlar ile şimşekleri üzerine çeken maçın orta hakemi Özgür Yankaya'nın kural hatası yaptığı konuşuluyor.

Futbol oyun kurallarına göre hakem penaltı atışlarında atışın yapılacağı kale seçimini kendisi belirlemesi gerekirken iki takımın kaptanını yanına çağırarak yazı tura ile kale belirleyerek büyük bir skandala imza attı.

TFF'ye başvuru yapılacak mı?

Fenerbahçe'ye penaltı atışları sonrası yenilen ve kupa dışında kalan Kayserispor cephesinde üzüntü hakim olurken, hakem Özgür Yankaya'nın kale seçiminde yaptığı kural hatası Kayseri cephesini harekete geçirdi. Kupadan elenen Kayserispor'un şimdi TFF'ye başvuruda bulunması ve hakkını araması bekleniyor.

Fenerbahçeli oyuncular bile şaşırdı!

Diğer yandan Özgür yankaya'nın kale seçimindeki büyük hatası Fenerbahçeli oyuncular tarafından da şaşkınlıkla karşılandı. Fenerbahçe kaptanı Gökhan Gönül, hakemin kendilerini yanına çağırdığını ve kale seçimi için yazı tura attırdığını söyledi. Futbol hayatında ilk kez bu durumla karşılaştığını anlatan Gönül, şaşkınlığını gizleyemedi.

"Hakem art niyetli ise yapacak bir şey yok"

Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma ise, Fenerbahçe maçında üstün olan tarafın kendilerinin olduğunu ancak şansa ve hakeme boyun eğdiklerini söyledi.

Hurma ayrıca maçın hakemi Özgür Yankaya'nın art niyetli bir yönetim sergilediğini ve bunu tüm Türkiye'nin gözleri önünde yaptığını belirtti.

Penaltı atışlarına da değinen Hurma, "Penaltı vuruşlarının yapılacağı kaleyi kendisinin belirlemesi gerekirken yazı-tura attı.Oysa tarafsız kale neresi ise orada atışlar yapılmalıydı. Bizler bu hakemin açıkça bu kadar art niyetli bir yönetim yapacağını aklımızdan bile geçirmedik. Yapılacak bir şey yok. Tarih bizim iyi oynadığımızı değil, kupadan elendiğimizi yazacak" diye konuştu. (sporx)
YORUM EKLE