Yalova’da Ordu Giresun Rekabeti

Yalova’da faaliyet gösteren Ordulular Derneği ve Giresunlular Derneği arasında yapılan halı saha maçının galibi ordulular oldu. Olimpik Halı saha’da oynanan futbol maçında her iki takımın kalesi de bol miktarda gol ile buluştu.

Yalova’da Ordu Giresun Rekabeti
Vali yardımcısı Ayhan Durmuş’un da izleyiciler arasında bulunduğu maçın sonunda her iki takımın oyuncuları ve taraftarları birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler. Yalova Giresunlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İbrahim Arslan – Ordulular Derneği Başkanı Serhat Teber,  birlikte  yaptıkları açıklamada; “Halı saha maçı bahane aynı yörenin gurbetçileri olarak bir vesile ile bir araya gelmek istedik, amaç aynı yörenin kültürünü paylaşan gençlerimizi kaynaştırmak.  Bu bir başlangıç bundan sonraki süreçte farklı etkinlikler düzenleyerek kültürümüzü yaşatmayı düşünüyoruz.

Maç esnasında centilmence tavırlar sergileyen oyuncularımıza çok teşekkür ediyoruz,  Maçın kaybedeni yok, sadece bir kazananı var oda DOSTLUK.  Bu maçın kazananı dostluk” diyerek sözlerini tamamladılar.

Şahan Mobilya’nın Sponsor olduğu ve baklavasına oynanan maçın sonunda baklavayı kazanan taraf götürdü.

YORUM EKLE