YOSK play-off’a erken veda etti

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun düzenlediği Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nde normal sezonu 5. sırada tamamlayarak play off oynamaya hak kazanan YOSK, play-off müsabakalarında umduğunu bulamadı.

YOSK play-off’a erken veda etti
İzmir’de oynanan play-off müsabakalarında Kardemir Karabükspor ile oynadığı iki maçı da kaybeden temsilcimiz Avrupa umutlarını sonlandırırken, 5.’lik maçında da Karagücü’ne boyun eğerek klasmanı 6. sırada tamamladı.

İlk karşılaşmasında güçlü rakibine diş geçiremeyen Yalova ortopedikler Spor Kulübü parkeden 25 sayı farkla 74-49 mağlup ayrıldı. Kardemir Karabükspor böylelikler seri de 2-0 öne geçti. YOSK, Karabük ile bir kez daha karşı karşıya geldi. Bu maçta çok iyi bir oyun çıkaran YOSK, Kardemir Karabükspor’a sadece 1 sayıyla, 61-60 mağlup olarak ikinci yenilgisini aldı ve seride durumu 3-0’a getirerek temsilcimizi eleyerek adını yarı finale yazdırdı.

Kardemir Karabükspor’a boyun eğen Yalova ortopedikler Spor Kulübü 5.’lik, 6.’lık müsabakasında Karagücü ile karşı karşıya geldi. Normal sezonda Karagücü’nü bir mağlup edip bir kez de mağlup olan YOSK bu karşılaşmayı da  10 sayı farkla, 73-63 mağlup kapatarak sezonu 6. sırada tamamladı.

YORUM EKLE

banner137

banner138