Kardeş Şehir Bekescsaba’ya İlk Ziyaret

Taşköprü Belediye Başkanı Şaban Ertan, Macaristan ziyaretinden döndü. Taşköprü Belediye Başkanı Şaban Ertan, geçtiğimiz ay kardeş şehir oldukları Macaristan’ın Budapeşte şehri Békéscsaba eyaletine ilk ziyaretini gerçekleştirdi.

Kardeş Şehir Bekescsaba’ya İlk Ziyaret
Geçtiğimiz yıl Avrupa Birliği projesi çerçevesinde Taşköprü İlköğretim Okulu ile Békéscsaba Tibor Jankay İlköğretim Okulunun kardeş okul olduklarını belirten Şaban Ertan; Maceristan’da hem Békéscsaba Belediyesini hem de Békéscsaba Tibor Jankay İlköğretim Okulunu ziyaret etti.

Başkan Ertan ziyaretle ilgili yaptığı değerlendirmede; ziyaret sırasında yapılan karşılıklı görüşmelerde iki ülke arasında dostluğun geliştirilmesine karar verildiğini söyledi. Başkan Ertan, “Taşköprü Belediyesi ile Békéscsaba şehrinin jimnastik, eskrim ve halk oyunları federasyonları ile işbirliği protokolü imzalandı. Jimnastik Federasyonunun şampiyonluk yarışmasını izledik.  Fedarasyon Başkanı yapmış olduğu jest ile olimpiyat şampiyonu olan Macaristan Jimnastik Şampiyonuna madalyasını takdim etti. Macaristan televizyonu ve basınında yayınlanan madalya töreni büyük ilgi gördü. Bu hafta perşembe günü Taşköprü Belediyesi ve Taşköprü İlköğretim Okulu’nun davetlisi olarak Macaristan Békéscsaba Tibor Jankay İlköğretim Okulu’ndan 22 öğrenci ile 30 öğretmen Yalova ve Taşköprü’yü ziyaret edecek. Amacımız Yalova’yı ve Taşköprü’yü gelen misafirlerimize en iyi şekilde tanıtmak olacak” dedi.

YORUM EKLE