Ersur’da İş Bırakma Tatlıya Bağlandı

Yalova’da iplik üretimi yapan Ersur Fabrikası çalışanları maaşlarını alamadıkları gerekçesi ile iş bıraktı. Bunun üzerine devreye giren fabrika yönetimi maaşların kalan kısmının da yatacağının garantisini vermesi üzerine işçiler işbaşı yaptı.

Ersur’da İş Bırakma Tatlıya Bağlandı

Yalova’daki fabrikasını Bilecik iline taşıma kararı alan Ersur Fabrikası’nda çalışan işçiler maaşlarını alamadıklarını gerekçe göstererek bugün sabah saatlerinden itibaren greve başladılar. 1 hafta önce maaşlarının sadece 4’te 1’inin hesaplarına yattığını belirten işçiler ekonomik olarak sıkıntı yaşadıklarını bu nedenle de grev kararı aldıklarını dile getirdiler. Sabah fabrika önüne gelen işçiler vardiyayı devralmayarak fabrika önünde toplu olarak beklemeye başladılar.

Ersur üretimine kesintisiz devam ediyor
Bunun üzerine işçilerle görüşen fabrika yöneticileri işçilere maaşlarının geri kalanının bu akşam ödeneceğinin garantisini verdi. Fabrikadan yapılan açıklamada ise, “Fabrikamız 6 ay içerisinde Bilecik’teki kendi fabrikamıza taşınacak. Bununla ilgili işçilerimizi de bilgilendirdik. Ancak işçilerimizden bazıları süreç hakkında bilgi almak ve maaşlarının geri kalanının da ne zaman yatacağını öğrenmek adına vardiya değişimi yapmayarak bizlerle görüşmek istediler. Bu görüşme sonrasında kendilerine gerekli tüm bilgiyi aktardık. Maaşlarının geri kalan kısmının ise bu gece yatacağını söyledikten sonra tüm işçiler yeniden işbaşı yaptılar. Üretimimiz kesintisiz devam ediyor. Biz 90 ülkeye ihracatı olan bir firmayız” denildi.

 

YORUM EKLE