banner131

İMES OSB Örnek Model Olacak

Yalova İMES Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Süheyl Erboz İMES OSB’nin dünyaya örnek bir proje olduğunu ve birçok proje geliştirileceğini de bu oluşum içerisinde hayata geçirileceğini dile getirdi.

İMES OSB Örnek Model Olacak

Yalova İMES çalışmaları hakkında bilgiler veren Yalova İMES Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Süheyl Erboz, “Biz daha önce Dudullu’da ve Dilovası’nda olduğu gibi Yalova’ya iş, aş istihdam getiriyoruz. Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması için, Üretime katma değer katacak, tamamlandığında 15 bin kişiye istihdam sağlayacak, yenilikçi yerli ve milli bir Organize Sanayi kurmayı hedeflediklerini ancak,  kurulacak olan bu sanayi projesinin rantçıların saldırısına uğradığını, spekülatörler vasıtası ile arsa fiyatlarının çok yükseldiğini, yapılacak yatırımın önünde çok ciddi tehdit oluşturduğunu, Yalova Kamuoyunun Yalova’ya istihdam sağlayacak olan bu yerli, milli, yenilikçi ve yeşil üretimi kendisine misyon edinen Yalova İMES OSB projesinin yanında ve arkasında bulunmaya davet ettiklerini” dedi.

Erboz, Yalova’ya Türkiye ve dünyaya model olacak bir proje ile geldiklerini, Kurulacak Osb bölgesinde birçok proje geliştirdiklerini, yağmur suyu sularını toplayıp arıtıp kullanacak bir projeyi geliştirdiklerini söyledi. Yağmur suyu göletleri yaparak yağmur sularını geri kazanacaklarının da altını çizen Özdemir, yağmur sularını hiçbir şekilde kuru dereler vermeyeceklerini, bu yağmur sularının arıtılıp OSB bölgesinde katılımcıların kullanımına sunulacaklarını vurguladı. Artan su olması durumunda ise bu suyu komşu OSB olan Çiçekçilik OSB’ye sulama suyu olarak vereceklerini dile getiren Erboz, “OSB alanında bulunan her tesisin anlık olarak bütün çıkış sularını ve kirliliğini tespit eden bir sensör geliştirdik. Bunu Dilovası’nda uyguladık ve başarılı olduk. Kurulacak OSB’ de Fuar sergi alanı, Meslek Eğitim Merkezi, Meslek Lisesi, Meslek Yüksek Okulu, Kreş, Camii, Tıp Merkezi, Bankalar Çarşısı, Spor Kompleksi, Antrepo ve Tır- Servis parkı gibi sosyal donatı alanlarının bulunuyor” dedi.

Taha Arslan

YORUM EKLE