‘Çakıl Taşlarından Hayatlar’ sergisi açıldı

Büyük Önder Atatürk’ün 74.ölüm yıldönümü nedeniyle 10 Kasım’da Güzel Sanatlar Merkezi’nde ‘Çakıl Taşlarından Hayatlar’ sergisi açıldı.

‘Çakıl Taşlarından Hayatlar’ sergisi açıldı
Belçika, Bağdat, Lüksemburg, Şam, Jakarta ve Amerika’da da gerçekleştirilen sergide yer alan eserler tamamıyle çakıl taşlarının birleştirilmesiyle oluşturulmuş. Çoğunluğunu Atatürk tablolarının oluşturduğu serginin açılışını Yalova Valisi Esengül Civelek, Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal ve Yalova Nenehatun Eğitim Yardımlaşma Derneği Başkanı Lale Dondurmacı birlikte yaptı. Güzel Sanatlar Merkezi’ndeki sergide, Ressam Fehim İbrahimhakkıoğlu ve kızı Esra İbrahimhakkıoğlu'un çakıl taşlarını kullanarak yaptıkları tablolar yer alıyor. Serginin açılışına katılan Yalova Valisi Esengül Civelek, 10 Kasım gibi anlamlı bir günde böyle bir serginin açılmasından dolayı mutlu olduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Bu çakıl taşları onbinlerce TL değerinde

Ressam İbrahimhakkıoğlu  ise herhangi bir boya veya katkı maddesi kullanmadan tamamen taşların doğal halleriyle bir araya getirdiği tablolarında şimdiye kadar pek çok ünlüyü resmettiğini söyledi. İbrahimhakkıoğlu, Antalya Konyaaltı Plajı ve Bilecik Osmaneli civarından topladığım taşlarla bu resimleri yaptığını kaydederek,  bir tablo için bin ile 2 bin arasında taş kullandığını, bunun için detaylı bir çalışma gerçekleştirildiğini belirtti. Fehim İbrahimhakkıoğlu’nun tuvaline yansıttığı isimler arasında Atatürk’ün yanı sıra Kral Fahd, Lady Diana, Bill Clinton, Barack Obama, Recep Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül gibi pek çok bilinen isim yer alıyor. Eserlerin fiyatları binlerce TL ile ölçülüyor. Yalova sergisinde yer alan en pahalı eser ise 15 bin TL. "Çakıl Taşlarından Hayatlar" sergisi bir hafta süreyle Yalovalıların beğenisine sunulacak. 
YORUM EKLE