Çiftlikköy TSM Korosundan Muhteşem Ramazan Konseri

Çiftlikköy Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun Ramazan Konseri nefesleri kesti. Çiftlikköy sahilindeki Mokamp alanında gerçekleştirilen konserde Şef Remzi Çelikyay yönetimindeki korist ve solistler, seslendirdikleri eserlerle Çiftlikköylülerden tam not aldı.

Çiftlikköy TSM Korosundan Muhteşem Ramazan Konseri

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın da eşi Nursel Silpagar’la birlikte izlediği konserin ilerleyen saatlerinde sanat müziği coşkusu arttı. Başkan Silpagar da sahneye çıkarak koroyla birlikte Ayrılık adlı Azeri türküsünü seslendirdi. Uşşak makamından hicaza, Acem’den ilahilere kadar geniş bir repertuarı başarıyla sahneye koyan Çiftlikköy Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nda genç yetenek Beyza Mısırlı da solist olarak sergilediği şarkılarla beğeni topladı.

Muhteşem Ramazan Konseri’nin gerçekleştirildiği gecenin sonunda Başkan Silpagar, koro adına Şef Remzi Çelikyay’a plaket ve çiçek takdim etti. Silpagar,  “Çiftlikköy Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun Mokamp’ta verdiği Ramazan Konseri’ne katılarak değerli sanatçılarımızın ilahi ve sanat müziği eserlerine eşlik ettik. Koromuzun değerli şefi Remzi Çelikyay beyefendi ve musiki dostlarımıza teşekkür plaketi ve çiçek takdim ettik, bir kez daha seslerine ve yüreklerine sağlık diyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE