Çalışkan, “Luxopuncture ile sigara bağımlılığından kurtulmak mümkün”

Yeşilay Yalova Şubesi tarafından Luxopuncture isimli cihazla yapılan çalışmalar neticesinde 1 yılda 400 kişi sigara tiryakiliğinden kurtarıldı.

Çalışkan, “Luxopuncture ile sigara bağımlılığından kurtulmak mümkün”
Yeşilay Yalova Şubesi Başkan Yardımcısı Mehmet Çalışkan dernek olarak sigaraya karşı olan savaşlarının aralıksız sürdüğünü söyledi. Bu kapsamda dernek binasında ki Luxopuncture isimli cihaz sayesinde sigara tiryakilerine 30 dakikalık 3 seansta sigaranın bıraktırıldığını dile getiren Çalışkan, "Bu cihaz sayesinde önemli bir başarı yakaladık. 1 yılda 400 kişi sigarayı bıraktı. Luxopuncture isimli cihaz 30 dakikalık 3 seansta vücudun nikotin ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Halkımızın sigara bırakmaya ilgisi de bir hayli yoğun" dedi.

Kadınlarda sigara kullanma oranı artıyor
Sigara kullanımı ile ilgili çarpıcı bir bilgiyi de paylaşan Yeşilay Yalova Şubesi Başkan Yardımcısı Mehmet Çalışkan Yalova'da kadınlar arasında sigara kullanımının arttığını söyledi. Çalışkan, "Bayanlarda sigara kullanma oranında % 20 oranında bir artış gözlüyoruz. Erkeklerde sigara kullanımı azalırken bayanlarda yükselmesi ise kaygı verici bir durum" diye konuştu. 

YORUM EKLE

banner137

banner138