AKP Genel Başkan Yardımcısı Karacan Yalova’daydı

AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Eskişehir Milletvekili Harun Karacan bir dizi temasta bulunmak ve partinin İl Danışma Meclisi’ne katılmak için Yalova’ya geldi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Karacan Yalova’daydı

AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Eskişehir Milletvekili Harun Karacan Yalova’ya gelişinde ilk olarak partinin il binasını ziyaret etti. Burada AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel tarafından karşılanan Karacan partileri de selamladı.
Karacan’ın Yalova’ya gelmesinden büyük bir mutluluk duyduğunu belirten AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, “Bugün yoğun bir mesai harcayacağız. Sayın başkanımızla birlikte sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle buluşuyoruz. Yalova’mızdaki bütün sivil toplum kuruluşlarını bire bir aramak suretiyle yaklaşık 80-90 sivil toplum kuruluşu bugün Uygulama Oteli’nde buluşacağız. Bir de Genişletilmiş Danışma Meclisimizi gerçekleştireceğiz. Yalova’mız için bugün güzel bir gün. Bütün gün başkanımız bizlerle olacak” dedi.

Öztabak’ın ardından söz alan AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel ise, “Daha önce böyle bir program planlamıştık ancak Cumhurbaşkanımızın ani bir programı nedeniyle bugüne ertelendi. Kendisini burada ağırlamaktan onur duruyoruz. Kendisi ticari hayatın içinden gelen birisi. Şimdi bürokratlarla ticari mekanizmayı bilenler arasında farklılıklar oluşabiliyor. Kendisi sosyal bir insan, toplumsal olaylarla da ilgilenen, bir de siyasi-ticari hayatın içinden gelen bir arkadaşımız. Yalova’mızı bilen bir genel başkan yardımcımız olarak da kendisinin bize, Yalova ile ilgili önereceği fikirlerinden de bugün istifade edeceğiz” diye konuştu.

“Suriye halkı rejim değişikliği istiyor”

AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Eskişehir Milletvekili Harun Karacan ise Suriye’de yaşananlar ve Amerika, İngiltere ve Fransa tarafından yapılan saldırıyı değerlendirdi. Karacan saldırı öncesinde Türkiye’nin bilgilendirildiğini bunun da operasyonun ne denli hassas bir şekilde yapıldığını gösterdiğini dile getirdi. Karacan Suriye halkının artık net olarak bir rejim değişikliği istediğini belirterek, “Bizim Türkiye olarak konumumuz çok önemlidir. Uzun süreden beri Suriye’de yaşanan insanlık dramı dünya kamuoyu ile paylaşılıyordu. Bir ülke insanlarının sinir gazı ile katledilmesini Esed rejiminin bir ayıbı olarak görüyoruz. Halk Suriye’de artık rejim değişikliği istiyor.  Özellikle ABD, İngiltere ve Fransa’nın bu operasyon öncesi Türkiye’ye haber verilmesi bu işin ne kadar hassas bir şekilde yapıldığını da gösteriyor. Bizim sınırlarımız belli. Sınırlarımızı da hakkımızı da biliyoruz. Yan komşularımızın haklarını da biliyoruz ancak oradan da bize bir saldırı ve tehdit gelmemesi lazım” dedi.
Karacan partideki program sonrasında Uygulama Oteli’ndeki STK buluşmasına katıldı. Burada STK temsilcilerini dinleyen Karacan Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen AK Parti İl Danışma Kurulu toplantısında da partililere hitap etti.

YORUM EKLE

banner137

banner138