banner123

“Geçmişi asırlara dayanan bir davanın neferleriyiz”

MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular partinin 49. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Topçular, “49 yıllık adı konmuş bir siyasi hareketin asırlara dayanan geçmişinin temsilcileriyiz” dedi.

 “Geçmişi asırlara dayanan bir davanın neferleriyiz”

MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular partinin 49. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Topçular, “49 yıllık adı konmuş bir siyasi hareketin asırlara dayanan geçmişinin temsilcileriyiz” dedi.
MHP tüm yurtta olduğu gibi Yalova’da da 49. Kuruluş yıldönümünü kutladı. Bu amaçla bir açıklama yapan MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular ise, tarihi ilk Türk’e dayanan şanlı bir davanın neferleri olmaktan büyük bir gurur duyduklarını belirtti. Topçular yayınladığı açıklamada şu sözlere yer verdi, “Milliyetçi Hareket Partisi’nin 49.kuruluş yıl dönümünü yaşamaktan gurur ve onur duyuyoruz. Evet, 49 yıllık bir kuruluş olabiliriz ama bizim fikriyatımız, bizim ülkümüz, bizim davamız tarih sahnesine çıkan ilk Türk’ten ibarettir. Oğuz Kağandan Mete ye, Alparslan’dan Attila’ya Kanuni den Fatih’e Atatürk ten rahmetli Başbuğumuza ve Başbuğumuzun emanetini bize taşıyan bize emanet eden bilge liderimiz Devlet Bahçeli ye. Bu büyük şahsiyetler, bu büyük komutanlar Türk Milletinin cesur liderleri bizim harekâtımıza yön vermiş ve hep yukarıya taşımışlardır. Milliyetçilik fikrini esas alıp yola öyle çıkan kim varsa bağımsız özgür ve Devlet sevdalısı kişiler olmuştur. Bizde bu fikrin bu ülkünün son ve ebedi savunucuları olarak, Milliyetçi Hareket Partisi’ni sonsuza kadar yaşatıp, Türk’ün son yurdunda benliğinden ödün vermeden tüm dünyayı, önünde titreten bir millet olduğumuzu göstereceğiz. Partimizin kuruluş esaslarında ne bir ayrımcılık ne bir adam kayırma ne de bir ötekileştirme vardır. Biz Vatan sevdalısı millet bağlısı kim var ise bağrımıza basıp aynı yolda yürümeyi kendimize ilke edinmişiz. Fitne yayanlar fesat batağında saplananlar her ne kadar bizi bölüp parçalamaya çalışsa da biliyoruz ki tarih boyu çevrilen entrikaların hiç biri başarılı olmadı bunlarda olmayacak. Vatan sevgisi imandandır sözünü en güzel şekilde temsil edip, Allah’ın izniyle bu kutlu ve işaret edilmiş milletin İlelebet var olmasını ülkülerinin nesillere aktarılmasını sağlayacak güçte ve azimde olan bir siyasi hareketiz. Başta da dediğim gibi 49 yıllık adı konmuş bir siyasi hareketin asırlara dayanan bir geçmişinin temsilcileriyiz. Nasıl ki tarih sahnesinden bir türlü silmeye gücü yetmedi kimsenin, bundan sonrada yetmeyecektir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucu lideri Başbuğ Alparslan Türkeş, Ülkücü harekâtı bizlere bırakırken kendisi ve arkadaşları ne çilelerden geçip nasıl bir zorluğun üstesinden gelmiştir bunları biliyoruz. Bunlar hepimize birer ders birer örnektir. Başbuğ; Ülkücü harekâtı bilge liderimiz Dr. Devlet Bahçeliye, liderimizi de bize emanet etmiştir. Başbuğumuzun, açtığı bu kutlu yolu ileri taşıyan liderimize sonsuz saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz. Böyle yüce bir dava ancak Devlet için devlet diyen bir Devlet adamına teslim edilir. Kendisinin varlığı ülkemizin teminatı olduğunu yaşadıkça daha açık ve net görüyoruz. İnşallah hep beraber bu davayı daha yukarlara taşıyarak Başbuğumuzun huzur içinde yatmasını sağlayacağız. Bir kez daha kutlu davamızın kuruluş yıl dönümünü kutlar hep birlikte nice asırlara dileğimi sunarım” 

YORUM EKLE