“İnce Halka Samimi Gelmiyor”

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, CHP Cumhurbaşkanı Muharrem İnce’nin mitinglerinde kullandığı birçok sözün ülke yönetmeye ne kadar hazırlıksız oldukları, oy uğruna samimiyet barındırmayan her türlü yolu denedikleri ortaya koyduğunu dile getirdi.

“İnce Halka Samimi Gelmiyor”

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ile milletvekili adayları Ahmet Büyükgümüş, Meliha Akyol, Hasan Özçelik, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi çalışmalarına devam ediyor. AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, son 16 yılın en önemli seçimi olduğunu, seçimlerin, vatana ve millete hayırlı olmasını dileyerek, “Biz milletimizin huzuruna çıkmaya hazırız. Tüm teşkilatlarımızla çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Halkımızla el ele, gönül gönüle verdik. 24 Haziran tarihine odaklandık. 24 Haziran’da yapılacak seçim, bizler için sıradan bir seçim değil, ülkemizin 2023 ve 2071 hedeflerinin kapılarını açacak önemli bir seçimdir. Bu nedenle her zamankinden daha fazla çalışacağız. Milletimizin teveccühünü kazanmak için yola çıktık. Allah yolumuzu açık etsin. Değerli hemşerilerime şunu ifade etmek istiyorum, Bütün seçimler önemli, önemsiz bir seçim yok. İki şey için önemli. Birincisi Türkiye’nin beka, varlık meselesi. Bizim çevremizde, Ortadoğu’da, Kuzey Afrika’da bütün bu bölgede emperyalist güçler harita değişikliği istiyor. Müslümanların kanı dökülüyor. İslam medeniyetinin büyük merkezlerinin tamamı yakılıp, yıkıldı. Şam, Bağdat, Halep, Musul yakıp yıktılar hepsini. Olan bitene bir ülke, bir lider itiraz ediyor. Onların işlerini zorlaştırıyor. O liderin adı Genel Başkanımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, o ülkenin adı Türkiye Cumhuriyeti.” diye konuştu.

“Samimiyetsiz ve hazırlıksız”

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce için hazırlıksız ve samimi olmadığını açıklayan Başkan Öztabak, “İnce, 2013’de AK Parti’nin hayata geçirdiği ve 18 yaşına kadar tüm vatandaşların sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanmasını sağlayan düzenlemeyi, Cumhurbaşkanı olduğunda hayata geçirmeyi vadetti. Yani, 5 yıl geriden gelmektedir. İkincisi, samimiyet barındırmamaktadır. Öte yandan, Cumhurbaşkanımızın 2016’da, 2017’de dile getirdiği, bu konuda yürütülen çalışmaları takip ettiği Endüstri 4.0, Muharrem İnce tarafından ilk kez dile getiriliyormuş gibi meydanlarda kullanılmakta. Fakat İnce’nin tüm bu söylemleri, ne kadar hazırlıksız olduğunu ortaya koyuyor. Quantum diyen, izotoptan bahseden, ‘uzay var ya uzay’ diye çıkışlarda bulunan Muharrem İnce ve CHP’nin seçim beyannamesinde, uzay kelimesi bir kere bile yer almadı. Oysa AK Parti’nin beyannamesinde uzay kelimesi 33 kere yer aldı. Yine teknoloji konusu AK Parti’nin seçim beyannamesinde 241 yerde geçmekte, CHP’de ise 68 kez yer almaktadır. AK Parti seçim beyannamesinde terör örgütlerinden, onlarla mücadeleden 47 yerde bahsetmektedir, CHP ise terör örgütlerinin adını bile beyannamesine almadığı gibi, özerklik ve yerel yönetimlerin güçlendirilmesini vadetmiştir. Konuları sürekli istismar eden Muharrem İnce, geçen gün bir gazeteye verdiği röportajında abdestsiz sokağa çıkmadığını, hiçbir mitingine Ayet-el Kürsi okumadan başlamadığını söylemiştir. Ayrıca, üniversitede solcuydum fakat bana hacı derlerdi gibi cümleler kurmuştur. Dolayısıyla, burada Muharrem İnce ve CHP’nin ülke yönetmeye ne kadar hazırlıksız oldukları, oy uğruna samimiyet barındırmayan her türlü yolu denedikleri apaçık görünmektedir” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138