banner131

“Kimseyle Koalisyon Yapmıyoruz”

İYİ Parti Yalova İl Başkanı Mehmet Çam seçimde hiçbir parti ile koalisyon yapmayacaklarını duyurdu. Çam ilde, ilçe ve beldelerde kendi adayları ile seçime gireceklerini dile getirdi.

“Kimseyle Koalisyon Yapmıyoruz”

İYİ Parti Yalova Belediye Başkan aday adaylarının da katıldığı toplantıda Yalova’da, ilçe ve beldelerde kendi adaylarıyla seçime katılacaklarını Yalovalılara duyurdular. Partinin il binasında gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Çam, “İYİ Parti Türk siyasi hayatına yeni doğmuş bir partidir. Bir genel seçim geçirmiş, bütün maddi imkansızlıklara, bütün engelleme ve olumsuz şartlara rağmen milletimizin teveccühü ile 40 milletvekilliği kazanarak parlamentoya girme ve güçlü bir muhalefet grubu kurma başarısı göstermiştir. İYİ Partili milletvekili arkadaşlarımız TBMM’de milletimizin talepleri doğrultusunda ve verdikleri sözlere bağlı kalarak hazırladıkları kanun teklifleriyle etkin ve başarılı çalışmalara imza atmışlar ve atmaya da devam edeceklerdir. İYİ Parti şimdi yerelde de hizmet yolunda her türlü göreve taliptir. 31 Mart 2019 tarihin de yapılacak olan yerel seçimler de İYİ Parti Yalova il yönetimi olarak hedefimiz ve amacımız şudur: başta Yalova Belediye Başkanlığı olmak üzere ilimiz tüm ilçe ve beldelerin de, diğer siyasi partilerden bağımsız kendi partimizin adayları ile seçime katılmak. Bu inanç ve amaçla çalışıp bütün belediye başkanlıklarını kazanarak halka hizmet etmek için iyi parti olarak yola çıktığımızı siz değerli basınımız aracılığı ile Yalova kamuoyuna duyuruyoruz” dedi.

“Seçimi kazanmaya adayız”
İYİ Parti Yalova Belediye Başkan aday adayı Rıdvan Acar da toplantıda konuştu. CHP ile ilgili sorulara da cevap veren Acar,  “Bizim amacımız CHP ya da başka bir partiyi yıpratmak oy almak değil. Yalova CHP’ye seçim kaybettirmek değil amacımız. Amacımız tüm partilere seçim kaybettirmek. Çünkü biz bunu yapacak güçteyiz. Yalova’da yeni bir oluşumla hizmete talibiz. Biz seçimi kazanmaya adayız. Bunun içinde önümüzde ki tek seçenek tüm diğer partileri geride bırakmak. Biz ekibimizle projelerimizle sahada olacağız. Kendimizi halkımıza anlatacak onlara göreve geldiğimizde nasıl hizmetler üreteceğimizi aktaracağız. Ben bu seçimi birlik ve beraberlik içerisinde kazanacağımıza inanıyoruz” dedi.

“Belediyeye kadın eli değmeli”
İYİ Parti’nin kadın belediye başkan aday adayı Nur Gemalmaz ise, “Biz kazanmak için yola çıktık. Bu amaçla da birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız. Ben genel seçimde de milletvekili adayıydım. 158 binlik Yalova’da 100 bine yakın insana nüfuz ettik. Onların takdirini aldık. Bizi alıp merkeze getirmeseler de yan tarafa koyup bizi tanımak istediklerini dile getirdiler. Ben şahsım adına genel seçimde çıraklık eserimi gösterdiğime inanıyorum. Allah’ın izni ile aday olursam o zaman ustalık eserimi gerçekleştireceğim. Kadınların siyasete ellerinin değmesi lazım. Ailede yuvayı kuran dişi kuştur. Biz tüm kadınların desteği ile prestijli çok gelişmiş ve birçok ilk adımı atmış Yalova Belediyesini oluşturmak istiyoruz” diye konuştu.

Taha Arslan

YORUM EKLE