"PARTİM İÇİN ÇALIŞMAYI SÜRDÜRECEĞİM"

CHP İl Başkanlığı için yeniden aday olmayacağını dile getiren CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel, partisi için çalışmayı sürdüreceğini dile getirdi. Özel, gençlerin önünü açmak için aday olmadığını da dile getirdi.

CHP İl Başkanlığı için yeniden aday olmayacağını dile getiren CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel, partisi için çalışmayı sürdüreceğini dile getirdi. Özel, gençlerin önünü açmak için aday olmadığını da dile getirdi. 
30 Aralık 2017 Cumartesi günü RDKM’de yapılacak olan 10.Olağan İl Kongresinde tekrar aday olmayacağını belirten yazılı basın açıklamasına başlayan Özel  Yalova Kamuoyuna bir veda açıklaması yaparak hem teşekkür etti ve 2018 yılının ülkemize ve dünyamıza barış, mutluluk, sağlık, bol kazançlı ve bereketli günler getirmesini diledi. Özel  uzun yıllar hizmet verdiği partisinde bundan sonra  artık yeni ve genç kadroların görev almasının gerektiğini belirtti. 2019 yılında yapılacak seçimlerin ülkemiz  için çok önemli olduğunu vurgulayan Özel açıklamasını şu sözlerle sürdürdü “ 2008 İl Sekreterliği ve sonrasında İl Başkanlığını üstlendiğim Partimden bundan sonra sade bir üye olarak demokrasi için,cumhuriyet için,özgür ve çağdaş bir Türkiye için mücadelemi sürdürmeye devam edeceğim. Başkanlığını üstlendiğim zaman  ilimizde partimizin 2 belde belediye başkanlığı bulunmaktaydı. Görevimi genç arkadaşlarıma devrederken bugün İl Belediye, bir İlçe belediye ve üç belde belediyemizi kazandık. Ve 5 kez gururla TBMM’ne gönderdiğimiz Vekilimiz Muharrem İnce’nin CHP Grup Başkanvekilliğini ve 18.Olağan Genel Kurultayımızda Genel Başkan adayı olarak çıkartma onurunu yaşadık.  Oylarımızı sürekli arttırdık. Son Referandum seçimlerinde İlimizde Hayır oylarının çıkmasını sağladık.  Tüm bu başarılı çalışmaları Partimize üye olan olmayan Demokrasiye, Cumhuriyete,Özgür ve Bağımsız bir Türkiye özlemiyle yanan yurttaşlarımızla birlikte gerçekleştirdik. Bu mücadelede bizlerin yanında olan herkese tekrar teşekkürlerimi iletiyorum. 2019 seçimlerine genç,dinamik ve yenilenmiş CHP kadrolarımızla daha büyük başarılara koşacağız. Bunu başarabilecek güçteyiz. Görevi bırakacağımız arkadaşlarımdan şu anda 5 belediye başkanlığı olan sayımızı en az 8 belediye başkanlığına çıkartacaklarına inanıyorum.

Ülkemiz ve yöremin insanı 2019’da tek adam vesayetine karşı kenetlenecektir. Tek adam yönetimi olan Başkanlığı başlamadan bitirecek, tekrar Parlamenter sistemin daha güçlü yapılanmasına imkan tanıyacaktır.Buna bütün kalbimle inanıyorum. AKP’nin başarısızlıklarına sürekli kılıf uydurduğu kandırıldım masallarına da artık son verecektir.  Bu ülkeyi OHAL koşullarından çıkartmak KHK’lere mahkum etmekten kurtarmak zamanı gelmiştir.  Yanlışlıklar zincirine sürekli halka ekleyen AKP’den kurtulma zamanı yaklaşmaktadır. Bu anlayış için de Partimiz ile Demokrasi,Cumhuriyet diyen tüm kesimler ortak akılda hareket edeceklerini ,ülkemizin selameti için gereğini yerine getireceklerine inancım tamdır.”
"Siz önce pilav üstü kavurmaların hesabını verin"


AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak'a da cevap veren Özel, günü geldiğinde AK Parti'den de hesap sorulacağını vurgulayarak sözlerini şu şekilde tamamladı, "Gün Gelecek,Hesap Sorulacak diyen AKP İl Başkanı Öztabak ile AKP Milletvekili Fikri Demirel’in açıklamalarına sert yanıtlar  verdi.  Özel “ Günü geldiğinde ülke genelinde hesap sorulacaklar varsa oda kendileridir. Hangi söylemlerine yanıt vereyim? Devrim kelimesini bile ağızlarına almaktan imtina edenlerin bu kelimeyi kullanmalarından mutlu oldum. Zira onlar Devrim yerine yakından-kenardan İnkilap derler.

Bugün doğal gazın getirilmesini bir marifetmiş gibi sunmalarını ilginç buldum. Zira ülkemiz Irak ve Rusya üzerinden antlaşmalarla alınan gazın bedellerini  kullansanız da, kullanmasanız da ödenmek durumundaydı. Ve enerji piyasasında dünya pazarına açılmak zorunda olan ve ülke içinden geçirilen doğal gaz hatlarından pay almak içinde yarışan ülkemizin kendi içinde doğal gaz tüketiminde dışarıda kalması düşünülemezdi. Ve tüm illeri kapsayan doğal gazın pazarlanmasındaki amaç bu pazardan pay kapmak içindir.Bunun şartlarından biride doğal gaz tüketiminin arttırılmasıdır.Avrupa’ya  ve  Balkanlara aktarılacak doğal gaz için devletler araya girme yarışı içerisinde olduğunu bilemeniz gerekir. Bu bir devrim değildir. Bu bir hazırlıksız yakalanan Türkiye Pazarında ülkemiz insanının zorlandırılmasıdır. Ve bugün insanımız Doğal Gaz faturaları karşısında şaşkına dönmekte ve eski düzeni olan odun ve kömür tüketimine yönelmekte  olduklarını da biliyorsunuzdur. Bu yıl 86.675.000 TL.lık tavan bütçe ayrılan Üniversitemizin aynı yıllarda kuruluşu açıklanmış olan Bingöl,Bitlis,Kırklareli,Bilecik gibi üniversitelerimizden daha az pay almakta olduğunu ve bunun nedenini araştırma gereğini  hiç hissettiniz mi?  Yalova Üniversitemizin TİGEM alanına kurulmasıyla bugüne kadar geciktirilmesinde ki payı ne olmuştur? Hiç düşündünüz mü? 2008 yılında temeli atılan 29 Üniversiteden çoğunun yapılanmasını tamamladıklarını ve öğrenci sayısınını katladıklarını bilmeniz gerekir. Yalova Üniversitemizin hala kampüslerini taşıyamadığını ,çevre düzenini gerçekleştiremediğini biliyorsunuzdur. AKP yönetimi hala Pilav üstü kavurmaların hesabını verememiştir. Borç batağında diye adlandırdıkları Yalova Belediyesin de meclis çoğunluğunun hala kendilerinde olduğunun farkında bile değiller. Nasıl o zaman izin veriyorsunuz? Borçlanma konusunda AKP'nin onay vermediği hiçbir teklif meclisten geçemez. Nasıl oluyor da şikayet ettikleri bu konuda belediyenin borçları artıyor"

YORUM EKLE