Seçim Güvenliği Tartışıldı

Yalova Valisi Muammer Erol başkanlığında Seçim Güvenliği Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda siyasi parti yetkilileri de yer aldı.

Seçim Güvenliği Tartışıldı

Yerel seçimlere yaklaşılan şu günlerde seçim güvenliğine yönelik de önemli bir toplantı gerçekleştirildi. 112 Toplantı Salonu'nda gerçekleşen toplantıya, Vali Muammer Erol’un yanı sıra Yalova Belediye Başkan Yardımcısı, Cumhuriyet Başsavcısı, İl Seçim Kurulu Başkanı, Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, ilgili kurum müdürleri ve siyasi parti il başkanları iştirak etti. Seçimde alınacak tedbirlerin görüşülmesi amacıyla bir araya geldiklerini belirten Vali Muammer Erol, "Amacımız, seçim öncesi ve sonrası olmak üzere gerekli tüm güvenlik tedbirlerini alarak, ilimiz genelinde huzurlu ve güvenli bir ortamda bu süreci geçirmektir. Tüm kamu kurum ve kuruluşların seçimlerin huzur ve güven ortamı içerisinde yapılması için üzerlerine düşen görevleri en iyi şekilde yerine getireceğine inanıyor ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum" dedi.

İl Emniyet Müdürlüğü yetkililerince; seçimlerle ilgili mevzuat ve genel esaslar, seçim öncesi, sırası ve sonrasında alınacak güvenlik tedbirleri, miting alanları ve güzergâhlar, seçim büroları, hoparlörle propaganda, propaganda amaçlı yayın ve malzeme dağıtımı, ilan-reklam yerleri ve süreleri ile 298 sayılı yasaya göre bu konuların iş ve işlemlerinin takip ve denetlemekle görevli kurumlar, sandık alanı çevresi ve bu alanlarda bulunabilecekler, sandık alanı ve seçim günü yasakları hakkında sunum yapıldı.

YORUM EKLE

banner137

banner138