Erdoğan, Şehit Aileleri ve Gazileri Konuk Etti

Yalova Şehit Yakınları ve Gazileri Ankara Beştepe’de Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma ve Milli Birlik Günü kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak Külliyedeki düzenlenen programa katıldılar.

Erdoğan, Şehit Aileleri ve Gazileri Konuk Etti

Külliyedeki programa Yalova’da ki Şehit yakınlarından Şemsettin Yalçın ,Fatma Yalçın, Necip Kaya , Sündüs Kaya, Tahsin Uzun, Emine Uzun ile gaziler Özcan ila, Sebahattin Adcı ve  Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Faruk Uysal katıldı.

Ankara’da bulunan Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Faruk Uysal, şehit yakınları ve gazilerle birlikte program öncesi Millet Camii,15 Temmuz Şehitler Anıtı, Hacı Bayram Veli ve Camii, Eski Meclis Binasını ziyaret ettiler. Akşam Hilton Garden Inn’de konaklayan Yalovalı şehit aileleri ve gaziler daha sonra Külliyedeki programa katıldılar.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle şehit yakınları ve gazilerle bir araya gelen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmada; “Demokrasimizi ve ekonomimizi geliştirerek, istiklalimize ve istikbalimize sıkı sıkıya sahip çıkarak konumumuzu daha da güçlendireceğiz.15 Temmuz işte bu inancımızın ve kararlılığımızın sembolüdür” vurgusunda bulundu.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan konuşmasında 15 Temmuz’u önemsizleştirmeye çalışanların varlığına dikkat çekerek, bunların aslında örtülü olarak ülkemize ve milletimize karşı ruhlarında biriktirdikleri kibirlerini, kinlerini, nefretlerini dile getirdiklerini söyledi. Terörle mücadelemizi küçümseyenlerin de aynı ruh hâlinde olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hiçbir siyasi, sosyal, ekonomik çıkar, hiçbir kişisel husumet böyle bir alçaklığı mazur gösteremez. Şehitlerimizin aziz ruhlarının muazzep edilmesine, gazilerimizin incitilmesine asla izin vermeyiz. Böyle bir davranış içine girenler, karşılarında önce bu aziz milletin bir ferdi olarak ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı olarak bizi bulurlar. Her şehit ailesi ve her gazi benim öz kardeşim mesafesindedir. Onlara yapılan her yanlışı şahsıma yapılmış sayarım, ona göre davranırım” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

banner137

banner138