Yalova İHH Yaraları Sarıyor!

Yalova İHH'da görevli 7 kişilik ekip, Kilis-Reyhanlı-Suriye bölgesine gittiler ve oradaki savaş mağdurlarının yaralarını sardılar.

Yalova İHH Yaraları Sarıyor!

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) Yalova Şubesi, yapılan yardımları birinci elden ulaştırmak için Suriye'ye gittiler. Kilis-Reyhanlı-Suriye bölgesinde savaş mağdurlarının yaralarını saran Yalova İHH ekibi, Yalovalı hayırseverlerin selamlarını da mağdurlara ilettiler. 7 kişilik ekiple giden Yalova İHH, Reyhanlı'da bulunan İHH Tıp Merkezi'ni, Kilis Yetimhanesi'ni, Azez'de bulunan konteynır kentini ziyaret ettiler. Burada bulunan mağdurların yaralarını saran Yalova İHH ekibi, sığınmacı kamplarındaki çocuklarla da bir araya geldiler.

'Çeşitli organizasyonlar yapacaklar'

İHH Yalova Şubesi Başkanı Sabri Kan, konu ile ilgili şu şekilde konuştu: "Yalovalı hayırseverlerin yardımlarını ulaştırmak ve yapılan çalışmaları yerinde görebilmek amacıyla Yalova'dan 7 kişilik bir ekiple Kilis-Reyhanlı-Suriye bölgesi ziyaret edildi. Ekibimiz, Reyhanlı Tıp Merkezi'ni, Kilis Yetimhanesi'ni, Azez Konteynır Kenti'ni ziyaret ettiler. Ziyaretler El Bab bölgesinde devam etti. Savaş mağduru olmuş, oradaki İHH Tıp Merkezlerinde tedavi gören insanlarla bir araya geldiler ve moral desteği verdiler. Ekibimiz, orada eğitim gören öğrencilerle de güzel vakit geçirdiler. Yalovalı hayırseverlerin yardımlarını ulaştırdılar ve yardımları dağıttılar. Ekibimiz bölgede 5 gün kalacak ve çeşitli organizasyonları da takip edecekler. Yetim köyünde faaliyetler de yapacaklar."

YORUM EKLE

banner137

banner138