Haftasonu Yoğun Kar Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Yalova’da yoğun kar yağışı uyarısında bulundu. Tahminlere göre Cuma günü başlayacak olan kar yağışı tüm haftasonu devam edecek.

Haftasonu Yoğun Kar Geliyor

Kış soğuk yüzünü bu hafta sonu gösterecek. Meteoroloji verilerine göre kar yağışı Cuma gününden itibaren etkili olarak başlayacak. Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günü de kar etkili yağmayı sürdürecek. Ulaşım başta olmak üzere kent yaşamının da soğuk ve karlı hava şartlarından olumsuz etkileneceği tahmin ediliyor. Yalova Belediyesi ekipleri ve Karayolları ekipleri ile İl Özel İdaresi ekipleri de yoğun kar alarmına geçti. Yeterli tuz stoklarının bulunduğunu bildiren Belediye, Karayolları ve İl Özel idaresi gerekli durumlarda 24 saat esasına göre çalışma yapabileceklerini duyurdular.
Beklenen kar beraberinde hafa sıcaklığında da etkili bir düşüş getirecek. Halen 4 derecelerde seyreden hava sıcaklığı Kar yağışının başlayacağı Cuma günü 1 dereceye ardından da -2 derecelere kadar gerileyecek. Rüzgar ise Cuma günü karla birlikte kuvvetli esecek. 31 km/s hızına ulaşması beklenen rüzgarın karla birlikte tipiye neden olması ve özellikle illerarası yolda görüş mesafesini büyük oranda düşürmesi bekleniyor.

YORUM EKLE

banner137

banner138