banner134

Her Lastik Bir Kediye Yuva Olacak

Yalova Belediyesi, hayata geçirdiği proje ile sokaktaki canlarımızı unutmadığını bir kez daha gösterdi. Kendisi de aynı zamanda Veteriner Hekim olan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın talimatıyla Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından eski lastikler değerlendirilerek kedi evine dönüştürüldü.

Her Lastik Bir Kediye Yuva Olacak

Yalova Belediyesi, kullanım süreleri dolmuş olan lastikleri değerlendirerek kedi evi olarak kullanılması için düğmeye bastı. Hayata geçirilen projeye Yalova Genç Tema Kulübü üyelerinden de destek geldi. Hem geri dönüşüme katkı yapmak hem de sokaktaki canlarımıza yuva sağlamak adına yapılan çalışmada yeni kedi evleri oluşturuldu. Genç Tema Kulübü üyeleri de projeye destek verip lastikleri boyayarak yeni kedi evlerinin güzel bir görünüme kavuşmasını sağladı. Yapılacak son düzenlemelerin ardından yeni kedi evleri kentimiz içerisinde ki belirlenen noktalara bırakılacak.

“Kentimize yakışır fikirler üretip, hayata geçiriyoruz” diyerek sözlerine başlayan Başkan Vefa Salman; “Can dostlarımıza bir ev kazandırmak ve kentimizin görsel estetiğine katkıda bulunmak için geçtiğimiz günlerde Genç Tema Temsilcileriyle bir araya gelerek projelerimizi ele aldık. Araba lastiklerinden elde edilecek olan kedi evleri her canımıza bir yuva olsun dedik. Buradaki kardeşlerim başkanım biz de lastikleri boyayalım hem görsel anlamda bir katkımız olur dediler. Onlardan gelen teklif doğrultusunda ekibimiz ve genç tema temsilcileri boyama işlemlerini tamamladılar. Bu proje ile birlikte Yalova’nın muhtelif yerlerine lastiklerden yapılmış olan kedi evleri yerlerini alacak” diye konuştu.

Taha Arslan

YORUM EKLE