İHH Yardımlarını Sürdürüyor

Yalova İHH ekibi, kış şartlarının ağırlaşması sebebiyle, Suriye'nin sınır bölgelerine gitti ve toplamda 10 bin TL'lik yardım gerçekleştirdiler.

İHH Yardımlarını Sürdürüyor

Yalova İHH ekibi, kış şartlarının ağırlaşması sebebiyle, Suriye'nin sınır bölgelerine gitti. Bölgede toplam 10 bin TL'lik yardım yapan ekip, birçok yetimle bir araya geldi ve onlarla tek tek ilgilendi. 7 kişilik Yalova İHH ekibi, Reyhanlı, Kilis, Azez, Afrin, İdlip ve Atmeh yerleşimlerinde kamp ve konteynırlarMukaveme, Atme, Reyyam, İvanur, Siccu, Semarin ve Suheda'yı ziyaret ettiler. Ekip aynı zamanda Azez Yetimhanesi ve darulacesini de gezme fırsatı buldular. Yetim aileleri de ziyaret eden ekip, ziyaretler sırasında durum tespitleri de yaptılar.

İHH İnsani Yardım Vakfı, göç krizinin başladığı günden bu yana yardımlarına ara vermeden devam ediyor. İHH ekipleri Suriye içinde kurulan kaplarda mağdurlara günde 50 bin kişilik sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirirken her gün 100 bin adet de ekmek ulaştırıyor. Krizin başından bu yana toplamda 313 bin 400 kişilik yemek ve 1 milyon 200 bin adet de ekmek dağıtımı gerçekleştirilmiş oldu. Halep'ten evlerini terk edip daha güvenli olan sınır bölgesine gelen sığınmacılar bütün zorluklara rağmen kamplarda hayatlarına devam ediyor. Her geçen gün durumun daha da vahim bir hal almasıyla artan gereksinimler sığınmacıların durumunu daha da zorlaştırıyor. Evlerini terk edip gelen Suriyeli sayısının 60 bini bulduğu sınırda, Halep'teki saldırıların devam etmesi halinde daha çok insanın gelmesi bekleniyor.İHH Yalova Şubesi Başkanı Dr. Sabri Kan, saldırıların devam etmesi durumunda ekip olarak her zaman yardım etmeye devam edeceklerini söyledi.

Taha Arslan

YORUM EKLE