banner123

Topçulardan 70 Bin Araç Geçti

Bayramı farklı yerlerde geçirenleri İstanbul’a dönüşleri en önemli deniz geçiş noktalarından birisi durumundaki Yalova’nın Topçular Feribot iskelesinde de yoğunluğa neden oldu. Topçulardan bayram dönüşlerinde 70 bin araç geçiş yaptı.

Topçulardan 70 Bin Araç Geçti

Ramazan Bayramı’nı İstanbul dışındaki yakınları ya da tatil noktalarında geçiren vatandaşlar bayramın son gününde dönüşe geçtiler. Dönüş güzergahının en önemli deniz geçiş noktalarından birisi olan Yalova’nın Topçular Feribot İskelesinde de yoğunluk yaşandı. İDO bayram dolayısıyla 16 olan gemi sayısını Sirkeci ve Harem hatlarından getirilen 3 feribotla 19’a çıkardı. Bu da Topçular Feribot iskelesinde eskiden görmeye alışık olduğumuz araç kuyrukları ve uzun beklemeleri ortadan kaldırdı. Vatandaşlar yolların genelde sakin olduğunu dile getirirken, diğer yıllarla kıyaslandığında Topçular Feribot iskelesini de çok yoğun olmadığını dile getirdiler. İDO yetkilileri bayramın ilk 2 gününde Topçular’dan 57 bin aracın geçiş yaptığını, geçen araç sayısının da bayram sonuna kadar 70 bini bulduğunu dile getirdiler.
Topçular Feribot iskelesinde yoğunluk yaşanmamasının bir diğer nedeni de Osmangazi Köprüsü oldu. Bu bayram da ücretli olmasına rağmen vatandaşların geçişlerde köprüyü tercih etmeleri Topçularda uzun araç kuyrukları oluşmasının önüne geçti.

 

YORUM EKLE