Yalova’da İranlı bir sokak çalgıcısı

Aslında 35 yaşındaki genç müzisyen Reza Nabizade, çok sevdiği müziği hayatın her alanında yapabileceğini göstermek için kendisini sokağa atan isimlerden.

Yalova’da İranlı bir sokak çalgıcısı

Geçtiğimiz hafta sonunda güzel havayı değerlendiren Nabizade, Gazipaşa Caddesi’ndeki köprünün üzerinde hem kendi memleketinin şarkılarını söyledi, hem de bir Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeymişcesine, icra ettiği sanatına değer biçecek vatandaşlar için şapkasını da önüne koydu. İran’ın Meşhed kentinden Yalova’ya gelen Reza Nabizade, aslında bir grup müzisyeni. Yalova’daki pek çok yerde de grup arkadaşlarıyla birlikte canlı müzik icra etmişler. Farsça ve İngilizce bilen Reza, Yalova’daki müzisyenlerle de bir araya gelerek çeşitli çalışmalarda bulunmuş.

Mashhad Azad Üniversitesi’nde öğrenim gören Reza Nabizade, Yalova’da ise bir yıla yakın bir zamandır yaşıyor. Amacının sürekli Yalova’da kalmak olmadığını ifade eden Nabizade, Yalova içindeki müzik gruplarının istedikleri müziği yapabilecekleri mekanların çok kısıtlı olduğunu, ayrıca müzik gruplarının sayılarının da fazla olmadığını, istikrarsızlığın da rock ve alternatif müziğin ilde icra edilmesini engellediğini söylüyor.

Kemal Bayrı

YORUM EKLE