Çiçekçilik OSB Müteşebbis Heyeti Toplandı

Yalova Çiçekçilik Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısı Yalova Valisi Muammer Erol başkanlığında gerçekleştirildi.

Çiçekçilik OSB Müteşebbis Heyeti Toplandı

Yalova’da kurulum çalışmalarına ilk başlanan OSB olan Çiçekçilik Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, aradan geçen uzun yıllara rağmen halen hayata geçirilemedi. Osmangazi Köprüsü’nün yapımı sonrasında artan arsa fiyatları ise durumu iyiden iyiye içinden çıkılmaz bir hale soktu. Başlayan yargı süreci de OSB’nin ilerlemesini durma noktasına getirdi. Ardından bakanlık bir çözüm üreterek OSB’nin kurulacağı alanda toplulaştırmaya gitti. Atılan bu adım sayesinde ciddi oranda bir kamulaştırma yapan OSB yönetimi hızla sona yaklaşmaya başladı.
Çiçekçilik Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Yalova Valisi Muammer Erol başkanlığında toplanarak gelinen noktayı gözden geçirdiler. Valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıda, 2019 yılı tahmini bütçesi ve denetim kurulu raporları görüşülerek karara bağlandı. Kararların onaylanmasının ardından yılsonunda yapılacak harcamalar ve ödemeler hakkında bilgi verildi.Görüş ve önerilerin alınmasıyla toplantı sona erdi.

YORUM EKLE