banner134

Çınarcık’ta Toplu Sözleşme Sevinci

Çınarcık Belediyesi’nde çalışan işçileri ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri olumlu sonuçlandı. Belediye işçileri sözleşmeyle toplamda yüzde 14 zam ve çeşitli sosyal haklarda iyileştirmeler elde etti. Çınarcık Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında bir süredir devam eden toplu sözleşme görüşmeleri tamamlandı

 Çınarcık’ta Toplu Sözleşme Sevinci

Çınarcık Belediyesi’nde çalışan işçileri ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri olumlu sonuçlandı. Belediye işçileri sözleşmeyle toplamda yüzde 14 zam ve çeşitli sosyal haklarda iyileştirmeler elde etti. 

Çınarcık Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında bir süredir devam eden toplu sözleşme görüşmeleri tamamlandı. Toplamda yüzde 14’lük zam hakkının elde edildiği sözleşme Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt ile Belediye İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Osman Şar arasında önümüzdeki Perşembe günü imzalanacak.

Toplu sözleşme görüşmelerinin sonuncusunda konuşan Başkan Avni Kurt, sözleşmeyle belediye işçilerine ilk altı ay yüzde 7, ikinci altı ay yüzde 7 olmak üzere toplam yüzde 14 zam yapıldığını belirterek “Emek ve emekçinin her zaman yanındayız. Tabii bunu yaparken kurumumuzun menfaatlerini de düşünmek zorundayız. İmkanlarımız dahilinde işçimize yapabileceğimiz oranda ücretlerinde iyileştirme yaptığımıza inanıyorum. Belediye işçilerimiz başarımızdaki en önemli etkenler. Kendilerine bu sözleşmenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.  

Belediye İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Osman Şar da sonuçtan işçilerin çok memnun olduğunu ifade ederek “Tüm işçi kardeşlerimiz adına Başkan Avni Kurt’a çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE

banner137

banner138