EMEKLİ'NİN MAAŞI İSTEDİĞİ BANKAYA YATACAK

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Yalova İl Müdürü Mehmet Salih Aydın ilk defa gelir, aylık ödemeleri ile emekli ikramiyesi almaya başlayanların ödemelerinin istedikleri banka ve PTT şubesine gönderileceğini dile getirdi.

 EMEKLİ'NİN MAAŞI İSTEDİĞİ BANKAYA YATACAK

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Yalova İl Müdürü Mehmet Salih Aydın ilk defa gelir, aylık ödemeleri ile emekli ikramiyesi almaya başlayanların ödemelerinin istedikleri  banka ve PTT şubesine gönderileceğini dile getirdi.
SGK Genel Müdürlüğü ile 17 banka ve PTT şubeleri arasında imzalanan protokol gereğince ilk kez emekli maaşı almaya başlayacak olanların paraları istedikleri banka veya PTT şubesine gönderilecek. Bu sayede emeklilerin maaş kuyrukları dönemi de kapanacak. Konuyla ilgili bir açıklama yapan SGK Yalova İl Müdürü Mehmet Salih Aydın, "Sosyal Güvenlik Kurumu ile 17 banka ve PTT arasında “İlk Defa Bağlanan Gelir/Aylık Ödemeleri ile Emekli İkramiyelerinin ve Gelir/Aylık Alanlara Promosyon Ödenmesine İlişkin Protokol” imzalanmış olup 01/08/2017 tarihinden itibaren ilk defa emeklilik için, talepte bulunan vatandaşın istediği banka/ptt şubesine ödemeler gönderilecektir.  5510 sayılı Kanunun 4 /1 fıkrasının a (SSK),  b (BAĞ-KUR) ve c (Emekli Sandığı) bentleri kapsamındaki sigortalılar ilk gelir/aylıkları ile emekli ikramiyesi ödemelerinin gönderilmesini tercih ettikleri banka veya PTT şube bilgilerini aylık talep başvuruları sırasında yazılı olarak beyan etmeleri yeterli olacaktır. Herhangi bir banka/ptt tercihinde bulunmayanların ilk defa bağlanacak gelir/aylıkları ile emekli ikramiyeleri ise T.C. Ziraat Bankası şubelerine gönderilecektir" dedi.

 

YORUM EKLE