1152 konutun bodrumları sular altında

Hafta sonunda yaşanan şiddetli yağış nedeniyle yağmur suyu kanallarının ve logarların yetersiz kalması sonrasında şehir merkezi de dahil olmak üzere pek çok yerde sel baskınları yaşanmıştı.

 1152 konutun bodrumları sular altında

1152 konutun yer aldığı Hacımehmet Ovası’ndaki TOKİ konutları da yaşanan bu ani su baskınlarından nasibini aldı. Kısa sürede TOKİ’deki tüm binaların bodrum katları suyla dolarken, TOKİ çalışanları suları boşaltmaya çalıştı. Yalova Belediyesi’nden kuka yardımının istendiğini belirten site yönetimi, pis suların boşaltılma çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Şiddetli sağanaktan Rahmi Üstel Caddesi ile TOKİ ara sokakları da etkilendi. Sel sularının kanalizasyona karışması ile birlikte, 1152 konutlu TOKİ  bodrum katlarını, kapıcı dairelerini, site yönetiminin bulunduğu daireyi, sığınakları,  Sağlık ocağı ve Muhtarlığında bulunduğu 143 ada aba 9 b blok bodrum katını, 146 aba kapıcı dairesini ve diğer kapıcı dairelerini sel ve lağım suları bastı. TOKİ sakinleri kokudan apartman içindeki dairelerinin kapılarını açamaz olduklarını ifade ederek, Samsun Canik ilçesindeki gibi çok daha büyük şiddette ani bir yağış olması durumunda, Yalova TOKİ konutlarında da benzer can ve mal kayıplarının olmasından mahalle sakinleri olarak korktuklarını dile getirdi. Vatandaşlar, “Taşan lağım suları çok pis kokuyor, çevre sağlığını olumsuz etkiliyor. Her an bulaşıcı hastalıkların yayılma tehlikesi mevcut” diye konuştu. Her şiddetli yağmurda aynı sorunların yaşandığını ifade eden TOKİ sakinleri, sorunun çözümü için ciddi önlemler alınması gerektiğini ifade etti. 

YORUM EKLE

banner137

banner138