AKP’den Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı’na ziyaret

Yalova AKP İl Başkanı Mustafa Pehlivan, Yerel Yönetimler Başkanı Bayram Koçgündüz, Halkla İlişkiler Başkanı Oktay Çolak, İl Sekreteri Meliha Akyol, Gençlik Kolları Başkanı Tolga Temel ve yönetim kurulu üyesi Muzaffer Karadeniz ile birlikte Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı’nı ziyaret etti. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı İsmail Toprak başkanlığında karşılandı.

AKP’den Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı’na ziyaret

İlk olarak Vakfı gezen heyet, gördüklerinden dolayı mutluluklarını ifade ettiler. Daha sonradan toplantı salonuna geçen heyet sohbet esnasında, Mustafa Pehlivan; ”STK’lar siyasal partilerden daha donanımlılar. Siyasal ve Sosyal alanda daha aktif olmalılar. Önemli görev ve sorumlulukları var, bu sorumluluk kıstasında halkın sorunlarını birinci elden gözlemleme ve de ilgilenme olanaklarına sahipler. STK’lar kendi içerisinde hoşgörünün, çağdaşlaşma ile aynı olduğunu algıladıklarında modern bir toplumun da temellerini atmış oluruz. Modern toplumun göstergelerinden birisi de STK’ların çoğalmasıdır.  Umarım bu görev bilinci ve faaliyetleri ile geleceğe ışık tutulacaktır.” Dedi.

Vakıf hakkında bilgi veren İsmail Toprak; “Bizler burada güzelliklere imza atıyoruz, kimseyi yaftalamadan herkese eşit mesafede davranarak yol gösteriyoruz. Başka şehirlerden gelen kardeşlerimize yardım etmek için uğraşıyor ve bunu yaparken de çok mutlu oluyoruz. Üyelerimizin hepsi aktif olarak görev yapıyorlar, nicelikten çok nitelikli üye alımına dikkat ediyoruz. Kısmet olursa da daha da iyi durumlara geleceğiz. En basit olarak; cenazesi olan kardeşimiz için vakıf olarak yemek çıkartıp, burada dağıtımını yapıyoruz. Kapımızı da herkese açıyoruz. Böylece birlik ve beraberliği sağlıyor, modern topluma yaklaşıyoruz.” Dedi.

 

 

 

YORUM EKLE

banner137

banner138