Armutlu ve Çınarcık’ta narkotik operasyonu

Yalova jandarması, Armutlu’nun Kapaklı Köyü’nde yaptığı operasyonda 3 gram kubar esrar ve olayla ilgili Gemlik’te yaşayan B.Ü.’nün evinin bahçesinde bidon içinde yetiştirilen 12 kök kenevir bitkisi el geçirdi.

Armutlu ve Çınarcık’ta narkotik operasyonu

 

Bir vatandaşın sözlü müracaatı ile Kapaklı’ya esrar getirileceği ihbarını alan jandarmanın gerçekleştirdiği operasyonda, N.D., M.Ç. ve H.A.’nın adli makamlardan alınan arama izniyle üstlerinde ve araçlarında yapılan aramada 3 gram kubar esrar ele geçirildi. Jandarma olayla ilgisi olduğu öğrenilen B.Ü.’nün evinde de bahçede yetiştirilen kök kenevirlere ulaştı. Olayla ilgili yakalananlar hakkında kullanmak için narkotik ve psikotrop veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek ve bulundurmaktan işlem yapıldı.

 

Çınarcık’ta uyuşturucu tacirlerine baskın

 

Yalova İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, narkotik ve psikotrop madde ticareti yaptıkları belirlenen şüphelileri, Yalova, Çınarcık, Çiftlikköy ve İstanbul’la birlikte eş zamanlı yapılan operasyonla kıskıvrak yakaladı. Operasyonda M.S.Ö., O.A., İ.B., N.D., H.B. ve S.B. yakalanırken, 6 adet cep telefonu, İ.B.’ın evinde 1 adet ruhsatsız tabanca bu tabancaya ait 35 adet fişek, H.B.’ün yapılan üst aramasında 10 gr eroin olduğu değerlendirilen uyuşturucu madde, evinde yapılan aramada ise 1 adet şırınga, 14 adet uyarıcı hap, 1 adet eroini eritmede kullanılan ve üzerinde eroin kalıntıları bulunan kaşık ve 3 paket şeffaf sarma kağıdı ele geçirildi.

 

 

YORUM EKLE