banner131

Çayan Birben toprağa verildi

Yalova’da biber gazlı müdahale sonrasında girdiği yaşam mücadelesini yitiren Çayan Birben, memleketi Rize’de toprağa verildi.

Çayan Birben toprağa verildi
Çayan’ın cenazesi Trabzon’a uçakla götürüldü. Oradan Rize Pazar ilçesinin Hacapit köyüne getirilen cenazeyi  komşuları ve akrabaları göz yaşları içersinde karşıladı. Sağlık ekipleri ve ambulansın hazır tutulduğu cenazede anne baba ve kardeşleri sakinleştiriciler ile ayakta dururken abla Özge Birben “Ben şimdi kimin ellerinden tutayım, başka kimim var” diye ağıtları yürekleri  dağladı. Çayan’nın Rize’nin Hacapit köyünde bulunan evinin önünde üzerinde resmi bulunan posteri asıldı. Posterin üzerinde ‘hesap sorulacak Çayan’ım’  yazdığı dikkat çekti.

Birben olaydan kısa süre sonra fotoğraflanmış 

Öte yandan Çayan Birben’in kavga ve polisin müdahalesi sonrasında koşarak elini yüzünü yıkamak üzere gittiği iddia edilen internet kafenin tuvaletinde yerde yatarken çekilmiş fotoğrafları da basına yansıdı. Fotoğraflarda Birben’in lavabonun kenarında yerde hareketsiz yattığı ve kendinde olmadığı net şekilde görülüyor. Fotoğrafların konuyla ilgili soruşturma kapsamında savcılık dosyasında yer aldığı ifade ediliyor.

 

YORUM EKLE