Çocuklar süs havuzunda serinliyor!

Sıcak havalardan bunalan çocuklar çareyi parklardaki süs havuzlarında aldı. Kendilerini havuzun soğuk sularına bırakan çocuklar serinlerken tehlikenin farkında değiller.

Çocuklar süs havuzunda serinliyor!
 Yaz ayları ile birlikte artan hava sıcaklığı vatandaşları canından bezdirdi. Yer yer 35 dereceleri bulan sıcaklık nem oranının da yüksek olması ile birlikte daha da yüksek hissediliyor. Hal böyle olunca da vatandaşlar bir hayli bunalıyor. Sıcaktan kurtulup serinlemek isteyen çocuklar ise çareyi kendilerini Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Kuru Havuz ve Cevdet Aydın Parkı'nda bulunan süs havuzunun serin sularına bırakmakta buluyor. Havuzda yüzen çocuklar eğlenirken serinlemenin keyfini çıkartıyor.

 "Dizanteri Riski Var"

Ancak sağlık uzmanları çocukların bu tip havuzlarda yüzmelerinin sağlık açısından son derece riskli olduğunu dile getiriyor. Çocukların bu suyu yutarak enfeksiyon kapma ihtimalinin yüksekliğine değinen uzmanlar, "Bu tip havuzlarda dizanteri gibi bulaşıcı hastalıkların mikroplarının yanı sıra deri hastalıkları, sindirim hastalıkları ve ishal gibi bir çok tehditle burun buruna gelebilirsiniz. Özellikle bağışıklık sistemi tam gelişmemiş olan çocuklarda bu tip hastalıklar daha kötü sonuçlar doğurabiliyor. O nedenle bu tip sulara girmek son derece tehlikelidir" diye konuştu.

YORUM EKLE

banner137

banner138