Ecel yaşlı kadını mezarlıkta yakaladı

Dün sabah saatlerinde Yalova Şehir Mezarlığı’na giderek dua eden 80 yaşındaki Hatice Kayahan, mezarlığın çöplerini toplamak için gelen çöp kamyonunun altında kalarak hayatını kaybetti.

Ecel yaşlı kadını mezarlıkta yakaladı

Yaşlı kadının, önce şehitliğe uğradığı, şehitlikten çıktıktan hemen sonra ayağının kayarak düşmesi sonucunda mezarlık içindeki çöp kutularını boşaltmak için gelen çöp kamyonunun altında kalarak hayatını kaybettiği öğrenildi.

 

Şehitlik ziyaretinden çıktı


Ecel 80 yaşındaki Hatice Kayahan isimli yaşlı kadını mezarlıkta yakaladı. Edinilen bilgiye göre yakınlarının mezarları başında dua etmek için Yalova Şehir Mezarlığı'na giden yaşlı kadın önce mezarlık girişinde yer alan Şehitliğe uğradı. Burada bir süre dua eden kadın ardından Şehitlikten çıktı. Bir anda ayağı kayan ve tökezleyen kadın o esnada çöp kutularındaki çöpleri boşaltmak için mezarlığa giriş yapan Fahri Akçal (45)'ın kullandığı Yalova Belediyesi'ne ait 34-GN-2363 plakalı çöp kamyonunun altında kaldı. Aracın tekerleğinin üzerinden geçmesi neticesinde feci şekilde ezilen kadın olay yerinde can verdi. Olay yerine gelen vatandaşlarda korku dolu gözlerle kadının yerde yatan cesedini seyrettiler. Savcının olay yerinde yaptığı incelemenin ardından kadının cesedi Yalova Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Cesedin otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderileceği öğrenildi.

YORUM EKLE