Huzurevi için 150 bin TL ödenek geldi

Yalova Valisi Esengül Civelek, 2012 yatırım programına alınan merkez huzurevi projesi için Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca tahsis edilen 150 bin TL’lik ödeneğin ulaştığını açıkladı.

 Huzurevi için 150 bin TL ödenek geldi

Vali Civelek, açıklamasında, “İlimizin öncelikli ihtiyaçlarından olan Merkez Huzurevinin yapımı için sürdürülen çalışmalar netice vermiştir. Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığının, 29 Mayıs 2012 tarih ve 5440 sayılı yazısıyla, Merkez Huzurevi Projesi, 2012 programına alınmış ve 150.000 TL olan proje ödeneğinin tahsisinin gerçekleştirildiği bilgisi Valiliğimize ulaştırılmıştır. Merkez Huzurevi Projesinin özgün bir proje olarak yapılması düşünülmekte olup, yıl sonuna kadar Çınarcık Huzurevinin açılışı ile birlikte temel atma töreninin gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir” dedi.

Vali Civelek, geçtiğimiz aylarda yapılan Çınarcık Huzurevi temel atma töreninde, bizzat Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin ile gerekli görüşmelerin yapılarak, bu projenin Yalova’ya en kısa süre içinde kazandırılacağını ifade etmişti.

 

           

 

YORUM EKLE

banner137

banner138