banner123

Kaçak Yapılaşmaya Taviz Yok

Yalova Belediyesi imar sınırları içerisinde kaçak, ruhsata aykırı ve can güvenliğini tehdit eden yapılara göz açtırmıyor.

Kaçak Yapılaşmaya Taviz Yok

Zabıta, İmar ve Fen İşleri Müdürlüğünün ortak çalışması sonuncunda Bağlarbaşı Mahallesi Yunus Emre Sokakta bulunan kaçak bina 775 sayılı gecekondu kanunu kapsamında yıkımı gerçekleştirildi. Kent disiplinini sağlamak ve yapı estetiğini geliştirmek için çalışmalar yürüten Yalova Belediyesi, kaçak olarak inşa edilen yapılar ile can güvenliğini tehdit eden metruk haldeki binalara yönelik çalışmalarına hız verdi.

Yıllardır süregelen düzensiz ve kaçak yapılaşma neticesinde bugün yaşadığımız sıkıntılara dikkat çeken Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Kaçak yapılaşmanın nelere mal olduğunu hepimiz görüyoruz. Yalova deprem kuşağı üzerinde yer alan bir kent. Depremin değil yapıların ölümlere neden olduğunu 1999 depreminde hepimiz gördük. Bizim dönemimizde çarpık yapılaşmaya kesinlikle taviz vermeyeceğiz. Bu konuda vatandaşlarımızın da duyarlı olmasını istiyorum. Böyle bir yapılaşma gördüklerinde ilgi birimlerimize gereken şikayetlerini yapsınlar” dedi.

YORUM EKLE