banner131

Kentsel Dönüşüm Bilgilendirmesi Yapıldı

Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Armutlu Belediyesi’ne afiş asarak bilgilendirmede bulundu.

Kentsel Dönüşüm Bilgilendirmesi Yapıldı

Kentsel Dönüşüm kapsamında Yalova'da çalışmalar hızla devam ediyor. Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bu kapsamdaki bilgilendirme çalışmalarını da sürdürüyor. Son olarak Armutlu Belediyesi’ne giden Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri ilçe halkın yoğun olarak bulunduğu noktalara bilgilendirme afişleri astılar. Konuyla ilgili olarak Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise şu bilgilere yer verildi, "Kentsel Dönüşüm faaliyetleriyle ilgili, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü olarak Armutlu İlçesi Belediyesi ziyaret edilmiştir. Çalışma kapsamında ilgili belediye personeli Riskli Yapı süreci ve Kira Yardımı süreçleri konularında bilgilendirilmiştir.

“Afetlere Hazır Bir Türkiye İçin Hep Birlikte Kentsel Dönüşüme” konulu afişimiz ve Kira Yardımlarının nasıl alınacağına dair bilgilendirme afişlerimiz, Armutlu Belediyesindeki ilan panolarına vatandaşlarımız tarafından rahatça görülecek şekilde asılmıştır. Kentsel dönüşüm deprem başta olmak üzere her türlü afete karşı daha güçlü, güvenli, yenilenmiş, ihtiyaçlara cevap veren en çok faydayı sağlayan yapıları anlatmaktadır. Kentsel Dönüşüm Hayat kalitesini arttırmış, enerji tasarrufuna ve çevreye duyarlı yerleşim alanlarını oluşturmuş ve yarının marka şehirleriyle ön plana çıkan bir Türkiye demektir. Yerleşim yerlerimizin fiziksel, sosyal ve ekonomik dönüşümünün gerçekleştiği tüm süreçler kentsel dönüşüm olarak nitelenmektedir. Yenileme, iyileştirme, koruma, ekonomiyi canlandırma, afet riski karşısında güçlendirme ve sağlamlaştırma da kentsel dönüşüm politikaları kapsamında düşünülebilecek amaç ve hedefler arasındadır. Mahallelerimizden sonra Belediyelerimize yapılan bu ziyaretlerimiz, amaç ve hedeflerimizi gerçekleştirebilmek, vatandaşlarımıza Kentsel Dönüşümün önemini ve gerekliliğini anlatabilmek için İl Müdürlüğü olarak çeşitli tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri arasındadır. Bu şekilde afişler yoluyla vatandaşlarımız doğrudan bilgilendirilirken, olası sorulara karşı belediye personeli de bilgilenmesi hedeflenmektedir. Bilgi almak isteyen vatandaşlarımız yararlanabilirler” denildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2018, 03:26

Taha Arslan

YORUM EKLE