Liseler Arası II. Genel Kültür ve Aktüalite Yarışması düzenlendi

Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Liseler Arası II. Genel Kültür ve Aktüalite Yarışması, Yalova geneli 18 okulun katılımıyla gerçekleşti.

Liseler Arası II. Genel Kültür ve Aktüalite Yarışması düzenlendi

Yalova Gençlik Hizmetleri ve İl Spor Müdürlüğü Spor Salonu’nda tertiplenen yarışmanın birincisi ise 180 puan ile Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri oldu.Eleme sisteminin yapıldığı yarışmada toplam 3 yarışma gerçekleşti. Her yarışmada 6 okulun öğrencileri birbirleriyle yarışması sonucu iki okul bir üst tura yükseldi. 3 Eleme grubundan dereceye kalan okullar final yarışması ile ilk üç okul belirlendi. Öğrenciler, Coğrafya, Din Bilgisi, Edebiyat, Felsefe, Tarih, Genel Kültür, Müzik, Spor ve Aktüalite gibi sorularının yer aldığı 20 soruyu cevapladı.

Öğrencilerin kıyasıya yarıştığı yarışmada 150 puan ile Çiftlikköy Mustafa Kemal Lisesi üçüncü olurken Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi ve Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi altın soruları yanıtlayarak birinci ve ikinciyi belirlediler. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere katılım belgesi verilirken dereceye giren öğrencilere Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman tarafından madalya ve kupa verildi.

YORUM EKLE