Nerede bu milletvekillerimiz?

İDO’nun esnek fiyat politikası adı altında vatandaşı mağdur eden uygulamalarına Bursa ve Balıkesir’den milletvekilleri gündeme getirerek TBMM’de soru önergesi verirken, Yalova’nın vekillerinin sessiz kalması tepki çekiyor.

 Nerede bu milletvekillerimiz?

Deniz taşımacılığında gün gün geriye gidildi

 

Yalova ile İstanbul arasındaki deniz ulaşımının yıllar geçtikçe sefer sayıları ve noktaları artacağına giderek azalması bir yana, yıllar geçtikçe önce Sirkeci, Kabataş, Bostancı seferleri ardından Ada aktarmalı seferleri aşamalı olarak kaldırıldı, sonrasında ekspres vapurları kaybettik, iskelelerimizi İDO’ya verdik, ardından Yenikapı seferleri azaltıldı, son olarak özelleştirme sonrası uygulamaya giren esnek bilet fiyatı ve öncelikli geçiş uygulamaları ise hepsinin üzerine tuz biber ekti.

 

Bursa ve Balıkesir vekilleri ayakta, Yalova’nın vekilleri nerede?

 

Yalova’nın sivil toplum kuruluşları eylemler yaptı, İnsan Hakları Kurulu konuyu bakanlıklara ve Rekabet Kurulu’na taşıyacak kararlar aldı, İDO’nun uygulamaları yerel meclislerde gündem teşkil etti. Son günlerde İDO’nun fiyat politikaları Bursa ve Balıkesir’de de protesto edildi. CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli İDO’nun özelleştirme sonrası uyguladığı fiyat politikasının vatandaş açısından büyük sıkıntılara neden olduğunu belirterek acil olarak bu yanlıştan dönülmesi çağrısında bulundu. Bir diğer CHP Bursa Milletvekili Turhan Tayan bir adım daha ileriye giderek İDO'yu rekabet kurumuna şikâyet etti. CHP Balıkesir Milletvekili Balıkesir Milletvekili Havutça, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesi ile konuyu TBMM gündemine taşıdı. Ancak İDO uygulamalarından en fazla etkilenen Yalova’nın AKP ve CHP’li iki milletvekilinin konuyu ulusal gündeme taşımak için hiçbir gayreti olmadı. AKP Milletvekili Temel Coşkun ve CHP Grup Başkanvekili, Yalova Milletvekili Muharrem İnce’den Yalova’nın sorunlarına sahip çıkmasını isteyen Yalovalılar şimdi soruyor; “Nerde bu milletvekillerimiz?”

 

 

 

 

 

YORUM EKLE