Sarıkamış Şehitleri Yalova’da Anılacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tüm yurtta bu yıl ikincisi düzenlenecek olan ‘Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü’, Yalova’da 5 Ocak Pazar günü yapılacak.

Sarıkamış Şehitleri Yalova’da Anılacak
Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan, ‘Şartlar ne olursa olsun ecdadımızın düştüğü yol, peşlerine düşeceğimiz yoldur’ diyen bütün gençlerimizi, ilgili kamu kurum ve kuruluşları, okulları, üniversite, sivil toplum kuruluşlarını, dernek ve kulüpleri, 5 Ocak 2014 tarihinde pazar günü saat 10:00’da ilimizde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi önünden başlayacak olan ‘Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü’ne katılmaya bekliyoruz” dedi.
 
Gerçekleştirilecek yürüyüşle tarihe anlamlı bir yolculuk yapılacağını belirten Kaplan, “Şartlar ne olursa olsun ecdadımızın düştüğü yol, peşlerine düşeceğimiz yoldur. ‘Beyaz hüzün’ olarak tarihe geçen Sarıkamış Harekatı’nda vatanı uğruna can veren kahramanları anmak, hatıralarını genç belleklerde canlı tutmak için Diyarbakırlı’nın Trabzonlu ile sarılarak donduğu Sarıkamış'ta bir araya gelecek olan gençler, Şüheda’yı bir kez daha keşfedecek. ‘Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü’ne katılacak olan gençler, “Şartlar ne olursa olsun ecdadımızın düştüğü yol, peşlerine düşeceğimiz yoldur…” diyerek tarihe anlamlı bir yolculuk yapacaktır. Gençlik ve Spor Bakanlığımızca ikincisi düzenlenecek olan ‘Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü’ Sayın Bakanımız Suat Kılıç’ın öncülüğünde Sarıkamış’ta 5 Ocak 2014 tarihinde Pazar günü saat 10:00’da ve tüm ülkemizde olduğu gibi ilimizde de eş zamanlı gerçekleştirilecektir” dedi.
YORUM EKLE

banner137

banner138