TERMAL BAYRAM'DAN %100 FAYDALANDI

Yalova'nın doğal güzellikleri ve kaplıcalarıyla ünlü ilçesi Termal'de, Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla yoğunluk yaşandı.

 TERMAL BAYRAM'DAN %100 FAYDALANDI

Yalova'nın doğal güzellikleri ve kaplıcalarıyla ünlü ilçesi Termal'de, Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla yoğunluk yaşandı. Özellikle İstanbul, Kocaeli, Adapazarı ve Bursa’dan tatillerini geçirmek için Termal ilçesine gelenler, arife gününden itibaren yoğunluk oluşturdu. Bayramda ilçedeki doğal güzellikleri görmek ve kaplıca suyundan faydalanmak isteyenler arasında Ortadoğu ülkelerinden gelen turistler de yer aldı. Yerli ve yabancı turistler kaplıca sularının aktığı yerlerde kalabalık oluştururken, çok sayıda vatandaş da otele ait termal sulu açık havuzda yüzerek tatilin tadını çıkardı. Tatil için Termal'e gelen vatandaşlar, " Termal çok güzel bir yer. Havası, doğası, termal kaplıca sulu havuzu, saunası ve hamamları güzel. Burayı, kaplıcaları ve güzel doğasından dolayı tercih ettik. İstanbul buraya çok yakın, 1 saatte ulaşabiliyoruz." dedi.
Sağlık Bakanlığı tarafından işletilen Termal Kaplıcalarında bayram boyunca %100 doluluk oranı yakalanırken, Gökçedere ve Üvezpınar Mahallelerinde yer alan otel, motel ve pansiyonlarda yoğunluktan nasiplerini aldılar. Yaklaşık 7 bin yatak kapasitesinin bulunduğu ilçede bunun 2 bin 500-3 bini otel odası konseptinde, geri kalanı ise apart ve ev pansiyon olarak hizmet veriyor. Bayram tatili dolayısıyla ilçedeki otel, apart ve pansiyonların yüzde 100 doluluk oranıyla hizmet verdiği bildirildi.

 

 

YORUM EKLE

banner137

banner138