Vali Civelek, “Her birey onurlu yaşama hakkına sahip”

Yalova Valisi Esengül Civelek, bundan 65 yıl önce Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin yıldönümü olan 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nü kutlayarak tüm insanların eşit, özgür ve onurlu yaşama hakkına sahip olduğunu belirtti.

Vali Civelek, “Her birey onurlu yaşama hakkına sahip”
İl İnsan Hakları Kurulu üyeleri ve Vali Yardımcısı Hasan Gürsoy 10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısı ile Vali Esengül Civelek’i ziyaret etti.

Ziyarette, Vali Civelek, Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin 65.yıldönümü vesilesiyle 10 Aralık İnsan Hakları gününü kutlayarak, tüm insanların yalnızca insan oluşları nedeniyle hiç bir ayrım gözetmeksizin eşit, özgür ve onurlu  yaşama hakkına sahip olduğunu belirtti. Ülkemizde son yıllarda insan hakları standartlarını en yüksek düzeye yükseltme konusunda önemli düzenlemeler gerçekleştirildiğini vurgulayan Vali Civelek, insan haklarının korunması, geliştirilmesi, hak ihlallerinin önlenmesi ve hak arama bilincinin geliştirilmesi konusunda adil, eşitlikçi, hukukun üstünlüğü ve insan haklarına saygı çerçevesinde gerçekleştirdiği çalışmalar nedeniyle kurul üyelerine teşekkürlerini iletti.

YORUM EKLE

banner137

banner138