YALOVA GÜÇ BİRLİĞİ, ÇİFTÇİ İLE DAHA DA GÜÇLENDİ

Yalova Güç Birliği Derneği, Cumhuriyet Üniversitesi Yrd. Doç. Dr. Taner Çiftçi'yi de bünyesine kattı. Yalova Güç Birliği Başkanı İlhami Başkan, "Artık daha da güçlüyüz" dedi.

 YALOVA GÜÇ BİRLİĞİ, ÇİFTÇİ İLE DAHA DA GÜÇLENDİ

Yalova Güç Birliği Derneği, Cumhuriyet Üniversitesi Yrd. Doç. Dr. Taner Çiftçi'yi de bünyesine kattı. Yalova Güç Birliği Başkanı İlhami Başkan, "Artık daha da güçlüyüz" dedi.

Yalova Güç Birliği, yeni üyeleriyle daha da güçleniyor. Cumhuriyet Üniversitesi Yrd. Doç. Dr. Taner Çiftçi, Yalova'nın gücüne güç katmak için Yalova Güç Birliği'nin yeni üyesi oldu. Yeni üyelerle daha da güçlendiklerini belirten Yalova Güç Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Başkan, "Yalova Güç Birliği Derneği her geçen gün daha da güçlenmektedir. Derneğimiz; Yalova aşkı duyan, Yalova'da yetişmiş veya şehrimize çeşitli nedenlerle yerleşip memurluk veya iş sebebiyle il dışında olan, Yalova'ya hizmet aşkı bulunan Yalova sevdalılarını ilişkilendirmek istemektedir. Yalova sevdalıları, Yalova'ya hizmetin adresi olan Yalova Güç Birliği Derneğimizi tercih ederek üye olmaktadırlar. Değerli Hocamız, Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Danışmanı ve Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yard. Doç. Dr. Tamer Çiftçi de, Yalova sevdalısı olarak Yalova Güç Birliği Derneği üyesi olmuştur. 'Bütün bilgi birikimlerimi sevdalısı olduğum Yalova için kullanmaya ve taşın altına elimi koymaya hazırım' diyen bu değerli hocamız gibi diğer Yalovalı hemşehrilerimizi de derneğimizce bekliyoruz" dedi.


"Yalova'nın bir adım daha ileri gitmesine hizmet eden herkese teşekkür ediyorum"


Yrd. Doç. Dr. Taner Çiftçi de, sevdalı olduğu Yalova'ya hizmet için elinden geleni yapacağına dikkat çekerek şunları söyledi: "Bir sevdadır; sevmesini bilene, bağımlılıktır; bağlanarak sevene, cömertliktir; paylaşmasını bilene ve dayanışmadır elbette her yardımsevere... Benim Yalova sevdam mı? Daha ilk önlüğümü giydiğimde, Öğretmen Yusuf Ziya Okulu'nun kapısından içeri ilk adımımı attığımda başladı. Yalova Lisesinde okurken sevdam bir bağımlılığa dönüştü. Cömertliği, cömert olmanın erdemini bu şehirde öğrendim ben. Hüznü ve mutluluğu bir arada yaşamayı da... Coşkunspor ve Safranyolu Doğuşspor'da top koşturmadım sadece, takım olmayı, kendimi bir şehre ait hissetmeyi öğrendim. Takım halinde mutlu olmanın ve mutsuzluğu paylaşmanın ne büyük mutluluk olduğunu öğrendim. 17 Ağustos 1999 Depremi yaşandığında, bir şehrin nasıl bir takım ruhuna büründüğünü gördüm; sırasını eskittiğim okullarımın, formasını terlettiğim takımlarımın ve kaldırımlarını aşındırdığım mahallemin dayanışmasını gördüm... Ve ben bu şehre bir kez daha bağlandım... Sadece Anadolu'mun değil, bir zamanlar atalarımın hükmettiği topraklardan gelip Yalova ile bir bütün olan insanlarla,  o zor günlerde biz çok samimi bir aile olduk. O aile bireylerinin sahip oldukları kültürel değerleri beraberlerinde getirmiş olmaları benim için eşsiz bir tecrübe ve zenginlik kaynağı oldu. Farklı olduğu için dışlamamayı, farklı olduğum için dışlanmamayı ben sevdalısı olduğum bu şehrin insanlarından öğrendim. Bunlar şehrimin bana öğrettiklerinden sadece birkaçı. Ama bu kadarı bile şehre ve şehirde yaşayan insanlara karşı ne kadar borçlu olduğumu anlamaya yeter sanırım. O vefa borcunu ödeyebilmek için ne yapabilirim sorusu uzunca bir süredir zihnimi meşgul ediyordu. Talih bu ki yakın zamanda Yalova'da yaşayan ve kendisini bu şehre ait hisseden insanları bir araya getirmek amacıyla bir derneğin kurulmuş olduğunu büyük bir sevinçle haber aldım. "Yalova Güç Birliği" adıyla ve kendini bu şehre ait hisseden insanları bir araya getirmek amacıyla kurulmuş bu derneğe destek olmanın bahsettiğim borcumun tamamını olmasa da bir kısmını ödemeye yardımcı olacağını düşündüm. Bu düşünceyle derneğimize üye oldum. Çok sıcak ve samimi insanlarla karşılaştım. Bu vesileyle hem böyle bir oluşuma öncülük edip destek verenlere hem de Yalova'nın bir adım daha ileri gitmesine hizmet eden herkese teşekkür ediyor, saygı ve şükranlarımı sunuyorum"

YORUM EKLE

banner137

banner138