Yalovalılar Anayasa Sempozyumu’nda konuştu

Merkezi Yalova’da olan Avrupa Birliği Politikaları Enstitüsü ABPE’nin Başkanı Hasan Soygüzel, önceki gün İstanbul’da yapılan Anayasa Sempozyumu’na konuşmacı olarak katıldı.

Yalovalılar Anayasa Sempozyumu’nda konuştu

STKAM ve İstanbul Düşünce Enstitüsü işbirliğinin ortak çalışması olan sempozyum, Marmara Üniversitesi, Sultanahmet Yerleşkesi, Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.  Açılış konuşmalarının ardından düzenlenen 1.panelde, “Sivil Toplum ve Anayasa” konusu masaya yatırılarak, sivil toplumun aktif olarak sürece nasıl katılımının sağlanacağı konuşuldu.  Marmara Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ömer Faruk Gençkaya, İstanbul Düşünce Enstitüsü’nden Suat Gün, Doğuş Üniversitesi’nden Prof. Dr. Fehim Üçışık, Uluslararası Sivil Toplum Konseyi’nden Hayrettin Şallı ve Ankara Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hikmet Akgül’ün konuşmacı olarak katıldığı paneli Prof. Dr. Celal Erbay yönetti.

Öğleden sonra düzenlenen 2.Panel’de ise “Yerel Yönetimler ve Anayasa” konusu ele alındı. Merkezi yönetim ile yerel yönetimler arasındaki ilişkinin durumunun ve geleceğinin konuşulduğu 2.panelin ardından, “Gençler ve Anayasa” konulu 3.panele geçildi. ABPE Başkanı ve Yalova Kent Konseyi Genel Sekreteri Hasan Soygüzel’in de panel yöneticisi olarak yer aldığı 3.panelde, genç sivillerin söylediklerine kulak verildi. Son panelde Bursa Kent Konseyi’nden Ayşe Hacıoğlu, Yalova Gençlik Meclisi’nden Ahmet Büyükgümüş, Türkiye Öğrenci Konseyi’nden Nihat Buğra Ağaoğlu, İBB Gençlik Meclisi’nden Yunus Emre Sevdanlıoğlu, Düşün Taşın Derneği’nden Elif Ozan konuşmacı olarak yer aldı.

 

 

 

 

 

 

YORUM EKLE