Yalova’nın Model uçak tutkunları Yunuseli’deydi

Türk Hava Kurumu tarafından Bursa Yunuseli Havaalanı’nda düzenlenen ‘2.Bölgesel Ata Modeluçak Şampiyonası’nda Yalovalı model uçak tutkunları da becerilerini sergiledi.

Yalova’nın Model uçak tutkunları Yunuseli’deydi

THK’nin organizasyonunda Yalovalı model uçak sevdalılarının yanı sıra Kocaeli, Bursa, Eskişehir, Balıkesir, Bilecik ve Kütahya’dan toplam 400 model uçakçı bir araya geldi.

Yalova’dan 15 kişinin katıldığı yarışmaların son derece keyifli ve eğlenceli bir ortamda geçtiğini dile getiren THK Yalova Şubesi Model Uçak Rehber Öğretmeni Çetin Arıcı, gençlerin 16 yaş altı bireysel, 16 yaş altı takım, 16 yaş üstü bireysel ve 16 yaş üstü takım olmak üzere 4 farklı kategoride, deneyimli hakemler ve eğitmenler eşliğinde yarıştıklarını söyledi. Şampiyonada, ‘Genç Kanat’ üyesi Emrehan Ürgen 61 metre uzun mesafede atış sağlayarak yarışma rekorunu kırdı. Arıcı, “Bütün bir sezon yapılan çalışmaların finali niteliğindeki bu tür organizasyonlar, gençler arasında sosyal iletişim ve paylaşımı arttırdığı gibi özgüveni de yükseltmektedir” dedi. Arıcı, THK’nin bu yıl da, paraşüt, planör, yelken kanat ve yamaç paraşütü branşlarında kurslar açtığını, kurslara katılan kursiyerlerin yemek ve yerleşimlerinin ücretsiz olduğunu kaydetti.

 

 

 

YORUM EKLE