Çiftlikköy’de Turizm Haftası Kutlandı

Çiftlikköy’de Turizm Haftası kutlamaları Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi salonunda düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirildi.

Çiftlikköy’de Turizm Haftası Kutlandı
Çiftlikköy’de Turizm Haftası kutlamaları Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi salonunda düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirildi.
Çiftlikköy Belediye Başkan Yardımcıları Afşin Karyağdı ve Yavuz Akgün’ün yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zekeriya Yayla, Okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Okul Müdür Yardımcısı Mehmet Deniz günün anlam ve önemini belirten konuşmasında turizmin ülke kalkınmasında önemli yeri olduğunu ifade ederek, “Turizm bacasız sanayidir, yurdumuz da turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bir ülkedir. O nedenle turistik değerlerimizi korumamız ve değerini bilmemiz gerekir” diye konuştu.
Günün anlam ve önemini belirten şiirlerin öğrenciler tarafından okunması sonrasında, turistik değerlerimizin tanıtıldığı sinevizyon gösterisi gerçekleştirildi. Sonrasında Turizm Haftası dolayısıyla düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Taşköprü Belediye Başkanı Nedret Gülen, Çiftlikköy Belediye Başkan Yardımcısı Afşin Karyağdı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir tarafından takdim edildi.
Halk oyunu ekiplerinin gösterileri ise izleyenlerden büyük alkış aldı. Çiftlikköy Kafkas Kültür Derneği ekibi Eliya tarafından sergilenen gösterilerde Kafkas halk danslarının en güzel örneklerine yer verilirken, Taşköprü İlköğretim Okulu’nun folkor ekibi de Kırklareli yöresi oyunlarıyla alkış topladı. Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sergilenen müzik dinletisi de beğeniyle izlendi. Program Eliya ekibinin ikinci gösterisi ile sona erdi.
YORUM EKLE

banner137

banner138