Koçal, “Son Müfreze”yi İmzaladı

Yalova eski Belediye Başkanı Yakup Koçal, “Son Müfreze” adlı kitabı için imza günü düzenledi. İmza günü büyük ilgi gördü.

Koçal, “Son Müfreze”yi İmzaladı

Sanat dünyasında yazdığı kitapları ile adını duyurmaya başlayan Yalova eski Belediye Başkanı Yakup Koçal’ın son kitabı, “Son Müfreze” kısa bir süre önce kitap evlerinin raflarında yerini almıştı. Koçal’ın kitapları oldukça ilgi gördü. Koçal son kitabını Yalova Kent Müzesi’nde gerçekleşen imza gününde okurları için imzaladı. İmza günü öncesinde kitabını ve kitabın içeriğini anlatan Koçal’a Yalovalılar büyük ilgi gösterdi.  
“Son Müfreze”
Post Yayınevi tarafından basılan Son Müfreze adlı kitabın konusu ise şöyle, “Cihan harbi sona ermiş, ülke teslim alınmıştır. Yunan işgal kuvvetleri, Yalova köylerine silahlarını teslim etmesi için haber göndermiştir. Burhaniye Köyü’nden Rasim ve Abdülkadir bunun intihar etmek manasına geldiğini bilmektedir. Zaman onları haklı çıkaracak, silahını teslim eden bölgeler kıyımdan geçirilirken, bu iki kahramanın kararlılığı Burhaniye Müfrezesi’nin kurulmasını sağlayacak ve bu müfreze Kurtuluş Savaşı’nın sonuna kadar ayakta kalacaktır. Son Müfreze, Kuvayı Milliye hareketinin bilinmeyen bir safhasının romanı. Kurtuluş Savaşı’nın Yalova’daki safahatını anlatan ve gerçek hadiselere dayanan bir direniş ve kahramanlık destanı”

 

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 19:30

Taha Arslan

YORUM EKLE