Hava ambulansı pisti 112’ye güç kattı

İl Sağlık Müdürü Dr.Ali Daştan hava ambulansı helikopter için yapılan iniş kalkış pistinin hizmete başladığını açıkladı.

 Hava ambulansı pisti 112’ye güç kattı

Daştan  sözlerine şöyle devam etti., “ İl Sağlık Müdürlüğümüzce Acil müdahaleyi gerektiren durumlarda hastalarımızın hava ambulans helikopterlerle sağlık kuruluşlarına en kısa sürede ulaştırılması ve gereken tıbbi müdahalenin zamanında yapılabilmesi için 8 Mayıs 2012 tarihinde yapımına başlanan ve 2 Temmuz 2012 tarihinde yapımı tamamlanan helikopter iniş-kalkış pistinden ilk hasta nakli gerçekleştirildi.

Yalova Devlet Hastanesinde yatmakta olan ve ileri tetkik ve tedavi için acilen İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne sevk edilmesi gereken hasta için Sağlık Bakanlığı Ambulans Helikopteri 112 Başhekimliğimizce ilimize çağrılmış ve hastamız güvenli ve hızlı bir şekilde sevk edilmiştir.

Sağlıkta dönüşümün bir parçası olan ve Acil sevk edilmesi gereken hastaların ihtiyacını karşılayan Ambulans helikopterlerin iniş-kalkışı için yapılan pist, bu anlamda ilimizdeki en büyük sorunlardan biri olan pist eksikliğini de ortadan kaldırmış oldu.

Helikopter iniş-kalkış pistinin halkımıza hayırlı olmasını dilerim.

                                                                                                                     

 

YORUM EKLE

banner137

banner138