Başvurular sürüyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2012 yılı ücretsiz deniz ve doğa kampı başvuruları devam ediyor. Kamplara katılmak isteyen Yalovalı gençler Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’ne başvurabiliyorlar.

 Başvurular sürüyor

Kamp ile ilgili olarak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden,“Bakanlığımızca, gençlerimizin öğrenim ve çalışma alanlarının dışında kalan serbest zamanlarını değerlendirmek,  yurdumuzun tarihi, kültürel ve milli değerlerini yakından tanıma fırsatı bulmalarını sağlamak ve bölgeler arası kültür alışverişi ile farklı fikirde kişilerle tanışma ve kaynaşmalarına yardımcı olmak amacıyla ücretsiz 13-15 yaş deniz ve 16-22 yaş doğa gençlik  kampları  açılmıştır. Gençlik kamplarına katılacak gençlerin tüm masrafları Bakanlığımızca karşılanacaktır. İlimiz kontejanı 63 kız ve 77 erkek olmak üzere toplam 140 genç içindir.  Ücretsiz kamplar için başvurular 14-31 Mayıs 2012 tarihleri arasında Gençlik Merkezi Müdürlüklerine yapılacaktır. Gençlik kamplarına katılacak gençler mutlaka maddi durumu uygun olmayan ve ailesinin imkânları ile tatil yapamayanlar arasından seçici komisyon tarafından belirlenecektir. Kamplara katılacak gençler tespit edilirken, kriterlerin dengeli bir şekilde dağıtılmasına ve gençlerin çevrelerinde sevilen, kampta yaşadıklarını, duygu ve düşüncelerini çevresine aktarabilecek özelliklere sahip olmalarına dikkat edilecektir” şeklinde açıklama yapıldı.

KAMP BAŞVURU KRİTERLERİ

1- Okullarda okuyan gençler,

2-Çeşitli kültürel ve sportif yarışmalarda illerinde dereceye giren veya spor dalında başarılı olan faal genç sporcular,

3-Engelli gençlerden kendi başına hareket kabiliyeti olanlar,

4-Çıraklık eğitim merkezlerinde yetişen ve çeşitli işyerlerinde çalışan gençler,

5-Şehit ve gazi yakını gençler,

6-Gençlik merkezi üyesi gençler.

 

 

YORUM EKLE