Bayan basketbolu ilgi görmeye başladı

VİP Atakent Gençlik ve Spor önümüzdeki sezon mücadele edeceği Türkiye Bayan Basketbolu 2. Ligi yatırımlarını sürdürürken alt yapıya da önem veriyor. Kadrosunu yaptığı transferlerle güçlendiren ekip, alt yapı kadrosunu da oluşturmaya başladı.

 Bayan basketbolu ilgi görmeye başladı

Geleceğin temellerini atan VİP Atakent Gençlik ve Spor 1997 doğumlu Melis Uzunkaya’yı, 1998 doğumlu Mihriban Uzunkaya, Kadriye Mevra Arslan ve Nilda Binicier’i alt yapı kadrosuna kattı.

Gelecekte VİP Atakent Gençlik ve Spor’un temellerini oluşturacak dört genç bayan basketbolcunun oldukça heyecanlı oldukları gözlendi.

A takımın yanı sıra alt yapıya da büyük önem verdiklerini belirten VİP Atakent Gençlik ve Spor Kulübü Şube sorumlusu ve Antrenör Murat Yapıcı,” A takımımızı oluşturma çalışmalarımız devam ediyor. Öte yandan alt yapımıza da büyük önem veriyoruz. Bir çok noktada alt yapı okulları açtık. Geleceğin temellerini atıyoruz. Alt yapısız hiçbir takım ileriye gidemez. Bu yüzden doğumlu Melis Uzunkaya’yı, 1998 doğumlu Mihriban Uzunkaya, Kadriye Mevra Arslan ve Nilda Binicier’i alt yapı kadromuza dahil ettik. Kızlarımızın basketbola ilgi göstermeleri bizleri çok mutlu geleceğin yapı taşlarını oluşturmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE

banner137

banner138