Bisikletçilerimiz Rize’de Pedal Basacak

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun 2018 faaliyetleri kapsamındaki Salcano Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonası’na Rize ev sahipliği yapıyor. 20-21 Temmuz tarihleri arasında koşulacak organizasyon için özel parkur hazırlandı. Yalova’dan ise Salcano Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonası 4 sporcu ve 2 antrenör katılacak.

Bisikletçilerimiz Rize’de Pedal Basacak

Yarışma Büyük Erkek, Büyük Bayan, Genç Erkek, Genç Bayan, Master 30+ Erkekler, Master 40+ Erkekler, U17 Erkekler, U15 Erkekler ve Yıldız Bayan kategorilerinde gerçekleştirilecek. İlimiz adına ise Mehmet Doğan, Muhammed Enes Gedük, Murat Can Öztoprak ve Hazar Gürel pedal basarken, Kamil Alev ve Ahmet Balcan ise antrenörlük görevini üstlenecek.

Yalova’da bisiklet sporuna ilginin arttığını belirten  bölge antrenörü Alev; Çocuk ve gençlerimizi bisiklet sporuna yönlendirmek, bisiklet kültürünün oluşturulmasına katkı sağlamak ve mevcut kadromuzu korumak amacıyla, her yıl ücretsiz düzenlenen İl spor merkezlerimizde bisiklet eğitimleri veriyoruz. Yeni yetişecek yıldız sporcularımız ile desteklediğimiz program dâhilinde, gençlerimize spor kültürünü kazanmalarına yönelik etkinlikler düzenliyoruz. Çocukların, fiziksel ve zihinsel olarak gelişmesi sağlıklı bir vücuda ve zihne sahip olması için, Yalova sınırları içinde düzenli antrenman programları uyguluyoruz” dedi.

YORUM EKLE