banner131

Derin 77 Galibiyetle Başladı

Türkiye Hentbol Federasyonu tarafından düzenlenen Küçükler Hentbol Türkiye Şampiyonasına Yalova ekibi Derinn 77 takımı mükemmel başladı.

Derin 77 Galibiyetle Başladı

Afyon’da 18-23 Haziran tarihleri arasında yapılacak şampiyonada 12’si yarı final müsabakaları, 4’ü ise 2016-2017 sezonunda dereceye giren 4 il takımıyla birlikte 16 takım mücadele ediyor.

Temsilcimiz Derin 77 takımı ise Afyon’da Adana Sarıçam Belediyesi ve Beşiktaş Jimnastik Spor Kulübüyle aynı gruba düştü. Küçükler Hentbol Türkiye Şampiyonasında müsabakalar 4 grupta tek devreli lig usulüne göre oynanacak.

İlk maçını Tınaztepe Spor Salonunda oynayan Derin 77 takımı rakibi Adana Sarıçam Belediyesi’ni 26-25’lik skorla yenerek şampiyonaya iyi başlangıç yaptı. Uğur Akalp ve Hüseyin Kutrup’un öğrencileri ikinci gün ise şampiyonluğun favorisi ola Beşiktaş Jimnastik Spor Kulübü ile karşılaşacak. Temsilcimiz üçüncü günü bay geçecek ve Adana Sarıçam Belediyesi ile Beşiktaş Jimnastik Spor Kulübü arasında oynanacak maçın skorunu bekleyecek. Yalova ekibi grubunu birinci bitirmesi halinde B Grubu ikincisi ile karşılaşacak. İkinci sırada kalması halinde ise B Grubu birincisi ile oynayacak.

Taha Arslan

YORUM EKLE