Esnaf 2. Yarıda Güldü

Esnafspor:2 Hersekspor: 1 Yalova Süper Amatör Küme’nin 7. Haftasında en alt sırada yer alan Esnafspor ile Hersekspor kozlarını paylaştı. Ahmet Saraç sahasındaki karşılaşmayı Esnafspor 2-1 kazanarak ilk puanlarıyla tanıştı.

Esnaf 2. Yarıda Güldü
 Ev sahibi ekibe  galibiyeti Samet ve Furkan’ın golleri getirirken, konuk Hersekspor’un tek sayısını Semih kaydetti. Karşılaşmanı 9 kişi tamamlayan Hersekspor’da ise Mete ve Gürcan kırmızı kart gördü.

Ahmet Saraç Sahası’nda oynanan 7. Hafta müsabakasının başlama düdüğüyle birlikte Hersekspor etkisini gösterdi. Maçta dakikalar 8’i gösterdiğinde gelişen Hersekspor atağında Semih attığı şık golle takımını deplasmanda 1-0 öne geçirdi. İlk yarının kalan 37 dakikasında iki ekipte önemli gol fırsatlarını tepince ilk yarı konuk ekibin 1-0’lık üstünlüğü ile tamamlandı. Karşılaşmanın ikinci yarısında iki takımında etkili oyunu göze çarptı. Konuk Hersekspor 54. dakikada kalecisinin kırmızı kart görmesiyle sahada 10 kişi kalınca ev sahibi Esnafspor bu avantajı iyi kullandı ve 55. dakikada geliştirdiği atakta Samet’in kaydettiği golle skorda 1-1’lik eşitliği sağladı. Beraberlik golünden sonra oyuna ağırlığını koyan Mavi-Beyazlılar, Hersekspor kalesine gol için yüklenmeye devam etti. Mücadelenin 71. dakikasında gelişen Esnafspor atağında Furkan sahneye çıktı ve yaklaşık 30 metreden çektiği sert şut rakip filelerle buluşunca skor 2-1 oldu. Bu dakikadan sonra her iki takımında geliştirdiği organize ataklardan başka gol sesi çıkmayınca Esnafspor, karşılaşmadan 2-1 galip ayrılarak ilk 3 puanıyla tanıştı.

 

S.A.L.

Stat: Ahmet Saraç Sahası

Hakemler: Engin Özgür ***, Kadir Beyaz ***, Muhammed Karahasan ***,

Esnafspor: Hasan ***, Yasin ***, Samet ***, Enes ***, Furkan ***, Musa ***, Selahattin ***, Mahmut ***, İbrahim ***, Osman ***, Berkay ***

Hersekspor: Mete *, Bilal **, Gürkan *, Murat **, Gürcan **, Tamer **, Gökhan **, Recep **, Semih **, Sercan **, Berkan **

Goller: Dk.8 Semih 0-1, Dk.55 Samet 1-1, Dk.71 Furkan 2-1

Kırmızı Kartlar: Dk.54 Mete, Dk.81 Gürcan (Hersekspor)

YORUM EKLE